Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Ze szpitalnego jadłospisu. Fot. SPWZOZ Stargard.
Ze szpitalnego jadłospisu. Fot. SPWZOZ Stargard.
Ze szpitalnego jadłospisu. Fot. SPWZOZ Stargard.
Ze szpitalnego jadłospisu. Fot. SPWZOZ Stargard.
Dania zgodne nie tylko z wymaganiami diety, ale także indywidualnym gustem i oczekiwaniami serwuje pacjentom kuchnia szpitala w Stargardzie.
Program „Dobry posiłek”, obowiązuje na oddziałach stargardzkiego szpitala do połowy roku. W ramach programu zwiększono również w ciągu dnia częstotliwość posiłków podawanych pacjentom.

Nad optymalnym modelem żywienia czuwają też dietetycy. Krzysztof Kowalczyk, dyrektor Samodzielnego Publicznego ZOZ przyznaje, że wprowadzony właśnie eksperyment można uznać za udany. - To pilotażowy program z Ministerstwem Zdrowia i Narodowym Funduszem Zdrowia, którego celem jest polepszenie jakości wyżywienia pacjentów. W ramach umowy otrzymujemy stawkę za osobodzień i jest to kwota 25 zł i 62 grosze. Są to środki, które mają poprawić jakość żywienia.

W ocenie Marty Bubacz, kierownik szpitalnej kuchni, wprowadzone w jadłospisie zmiany zostały pozytywnie przyjęte. - Dostaje sygnały od pacjentów. Są diety dla większości pacjentów, ale również diety pod kątem indywidualnym, żeby jeszcze bardziej udoskonalać się i dostosowywać pod prośby pacjentów - tłumaczy Bubacz.

Żywieniowy pilotaż w szpitalu potrwa do końca czerwca.
Relacja Marka Synowieckiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty