Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin/Archiwum]
Sąd drugiej instancji zmniejszył karę dla niepełnosprawnej wokalistki, która występowała przy kołobrzeskim molo.
O sprawie zrobiło się głośno po kolejnych interwencjach straży miejskiej. Okazało się bowiem, że w strefie uzdrowiskowej, czyli także w okolicach molo nie można używać zewnętrznego nagłośnienia bez odpowiedniej zgody.

Konflikt na linii wokalistka-straż miejska trafił do Sądu Rejonowego w Kołobrzegu. W październiku pani Agnieszka usłyszała wyrok skazujący i karę 3000 złotych grzywny. Nie mogąca pogodzić się z wyrokiem kobieta mówiła na antenie Radia Szczecin, że nagłośnienie z podkładem muzycznym zastępuje jej instrument muzyczny, którego z uwagi na niepełnosprawność nie może używać.

Jej pełnomocnik wniósł apelację i sprawa została skierowana do Sądu Okręgowego w Koszalinie, który również potwierdził, że wokalistka złamała prawo. Wymierzył jednak karę 10-krotnie mniejszą i postanowił ukarać wokalistkę grzywną w wysokości 300 złotych.
Relacja Przemysława Polanina [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty