Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Przedstawiciele amerykańskiej Polonii z zadowoleniem przyjęli efekty spotkania prezydentów Stanów Zjednoczonych i Polski. Po rozmowach w Białym Domu ogłoszono, że Stany Zjednoczone zwiększą liczebność sił rotacyjnych w Polsce o tysiąc żołnierzy.
Przed spotkaniem Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem przedstawiciele Polonii zorganizowali przed Białym Domem manifestację poparcia dla obecności wojsk amerykańskich w Polsce.

- Przesłaniem naszego wiecu jest pokazanie, że Polonia jest zjednoczona i bez podziałów wspiera bezpieczeństwo Polski w sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi - mówił współorganizator pikiety, Roman Korzan.

Prezydent Andrzej Duda w drodze na spotkanie z amerykańskim przywódcą przez kilka minut rozmawiał z przedstawicielami Polonii. Kolejne spotkanie miało miejsce podczas przyjęcia w Białym Domu. Zaproszenie na uroczystość otrzymali Polacy z różnych części Stanów Zjednoczonych.

- Nie ma lepszego przymierza - mówił po wyjściu z Białego Domu kongresmen Dan Lipinski. Mający polskie korzenie polityk znany jest z działań na rzecz zniesienia wiz dla Polaków. Zwracał uwagę, że przyjaźń udowadniamy wspólnym działaniami od czasów wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, od ponad dwóch wieków.
Relacja Piotra Orłowskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

1234567

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty