Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Kolejnym punktem wizyty prezydenta Dudy będzie otwarcie Polskiego Tygodnia Biznesu i Innowacji w Nevadzie. Fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Kolejnym punktem wizyty prezydenta Dudy będzie otwarcie Polskiego Tygodnia Biznesu i Innowacji w Nevadzie. Fot. Jakub Szymczuk/KPRP
W kolejnym dniu wizyty w Stanach Zjednoczonych prezydent Andrzej Duda odwiedzi Nevadę. W położonym na północy tego stanu mieście Reno polski prezydent otworzy "Tydzień polskiego biznesu" i weźmie udział w prezentacji dronów.
Pierwszym punktem wizyty prezydenta Dudy w Reno będzie obserwacja testu dronów w terenie zurbanizowanym. Test zostanie przeprowadzony wspólnie przez NASA, Instytut Systemów Autonomicznych Nevady oraz polski Instytut Lotnictwa. To największy polsko-amerykański projekt testowania bezzałogowych statków powietrznych.

Andrzej Duda obejrzy także test polskiego drona MOSUPS.

Kolejnym punktem jego wizyty będzie otwarcie Polskiego Tygodnia Biznesu i Innowacji w Nevadzie. Prezydentowi zostanie przekazana proklamacja Gubernatora Nevady ustanawiająca Polski Tydzień.

Andrzej Duda wygłosi tez przemówienie do uczestników konferencji. Następnie spotka się z przedstawicielami start-upów biorącymi udział w Tygodniu Polskiego Biznesu w Nevadzie. Po wizycie w Nevadzie prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą dama RP uda się do San Francisco.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty