Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Związane z "Ciarą" silne wichury i ulewny deszcz spowodowały zakłócenia w podróżowaniu na Wyspach. źródło: https://www.bbc.com/news/uk-51425482
Związane z "Ciarą" silne wichury i ulewny deszcz spowodowały zakłócenia w podróżowaniu na Wyspach. źródło: https://www.bbc.com/news/uk-51425482
Związane z "Ciarą" silne wichury i ulewny deszcz spowodowały zakłócenia w podróżowaniu na Wyspach. Około 30 tysięcy domów nie ma dostępu do prądu, a imprezy sportowe zostały odwołane z powodu pogody.
Linie lotnicze odwołały dziesiątki lotów krajowych i międzynarodowych, kilka firm kolejowych wezwało pasażerów do rezygnacji z podróży. Pasażerowie promowi również spotykają się z opóźnieniami i odwołaniami rejsów, kierowcy zostali wezwani do zachowania szczególnej ostrożności.

Spotkanie angielskiej Premier League pomiędzy Manchesterem City a West Ham zostało odwołane z powodu "ekstremalnych i eskalujących warunków pogodowych”.

Najwyższa zarejestrowana prędkość wiatru wynosiła 150 kilometrów na godzinę w Aberdaron, na krańcu półwyspu Llyn w północno-zachodniej Walii. W szkockim mieście Perth trzy osoby zostały ranne po zawaleniu się części dachu pubu.

Niemieckie służby meteorologiczne ostrzegają, że wichury i burze, wywołane potrwają aż do wtorku. Niemiecka kolej w niedzielę czasowo wstrzymała ruch pociągów na trasach dalekobieżnych w całym kraju. Czasowo wstrzymano lub odwołano pasażerskie loty rejsowe i czarterowe.

Po południu przewoźnik "Eurowings" poinformował, że wstrzymał loty całej swojej floty w Niemczech. Lotniska w Hamburgu, Berlinie, Hanowerze, Dortmundzie, Duesseldorfie, Stuttgarcie i Kolonii ze względu na huragan zostały czasowo zamknięte.

Odwołano wiele pociągów na trasach regionalnych. W pociągu Intercity przez dwie godziny uwięzionych było ponad 300 pasażerów, kiedy wyrwane drzewo zablokowało tory na trasie Amsterdam - Berlin.

Niebezpieczne są także niemieckie drogi i autostrady. Policja ostrzega kierowców przed podróżą samochodem. Niemiecki Instytut Meteorologiczny informuje, że jeszcze tej nocy huragan miejscami może osiągać prędkość do 160, a w wysokich Alpach nawet do 200 km/h.

Do odwołania wstrzymano połączenia promowe z niemieckimi wyspami na Morzu Północnym. Służby meteorologiczne obawiają się, że silne wiatry spowodują tak zwaną cofkę na rzece Łaba, co może spowodować podtopienie hamburskiego portu i część miasta.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty