Mocno wieje - ostrzega Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie. Wiatr może osiągnąć prędkość nawet 100 km/h.
Godz. 12.00
Strażacy od niedzielnego popołudnia interweniowali w regionie ponad 330 razy usuwając połamane drzewa i konary. Uszkodzonych zostało również około 15 budynków mieszkalnych i gospodarczych.
- Cały czas wieje, cały czas mamy kolejne zgłoszenia. W tej chwili pracujemy w miejscowości Suchanówka, gdzie drzewo powalone zostało na stodołę. Na miejscu pracują cztery zastępy. W Gryfinie na ul. Energetyków konar drzewa zwisa nad chodnikiem i zagraża mieszkańcom - informuje oficer prasowy KW Straży Pożarnej w Szczecinie, Tomasz Kubiak.
Godz. 8.00
Kołobrzeg: na ulicy Zygmuntowskiej wichura powaliła drzewo rosnące przy osiedlowym parkingu. Jeden z zaparkowanych samochodów został kompletnie zniszczony. Nikomu nic się nie stało.
Ogółem minionej nocy strażacy w regionie interweniowali ponad 400 razy.
Karsiborskie promy w Świnoujściu kursują normalnym trybem.
W całym kraju od niedzieli strażacy interweniowali ok. 1100 razy - podało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Wichury spowodowały przerwy w dostawach energii elektrycznej; bez prądu jest 55 tysięcy osób. 1 osoba została poszkodowana, 18 budynków uległo uszkodzeniu.
Silny wiatr przyniósł do Polski rozległy i gwałtowny niż znad Atlantyku. Nazwany przez brytyjskie służby huragan Ciara spowodował wiele szkód i utrudnienia w transporcie w północnej i centralnej Europie.
Godz. 7.00
IMGW utrzymało ostrzeżenie II i III stopnia przed silnym wiatrem. Alerty obejmują niemal cały kraj.
Najsilniej będzie wiało w południowych powiatach województwa dolnośląskiego i podkarpackiego.
Wiatr wieje z południowego zachodu i z zachodu. Najsilniejsze porywy IMGW zapowiada w godzinach porannych oraz po południu.
Godz. 6.00
Minionej nocy strażacy w regionie interweniowali ponad 300 razy - usuwali skutki wichury. Wiatr wiał z prędkością kilkudziesięciu kilometrów na godzinę; szczególnie w pasie nadmorskim powalał drzewa, łamał gałęzie, wywracał wiaty i parkany. W Szczecinie na pętli w Osowie przewróciła się metalowa wiata.
Karsiborskie promy w Świnoujściu kursują normalnym trybem.
Godz. 00.00
- Pracujemy głównie przy wiatrołomach, trochę się uspokoiło. Zdarzeń jest mniej niż wieczorem, oby tak do rana... - tak o północy z niedzieli na poniedziałek życzył sobie i mieszkańcom województwa oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. Godz. 23.00
- Odnotowaliśmy 235 "wyjazdów atmosferycznych" - czyli do skutków porywistego wiatru - w województwie zachodniopomorskim. Głównie w północnym pasie regionu; to okolice Kołobrzegu i Koszalina. Obecnie około 10 tysięcy odbiorców nie ma prądu - poinformował oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. Godz. 22.30
W związku z silnym wiatrem Państwowa Straż Pożarna odnotowała w całej Polsce 261 interwencji.
W związku z silnym wiatrem Państwowa Straż Pożarna odnotowała w całej Polsce 261 interwencji.
Dostaw prądu pozbawionych jest 14 227 odbiorców - najwięcej w województwach zachodniopomorskim - 9 349, pomorskim - 2 621 i wielkopolskim - 1000.
Silny wiatr spowodował odwołanie części lotów na lotniska w Europie Zachodniej - głównie do Londynu - z portów w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Rzeszowie, Modlinie i Bydgoszczy.
W niedzielę i w poniedziałek odwołano wyjścia trzech promów ze Świnoujścia do Trelleborga.
Godz.22.00
Do 200 wzrosła liczba interwencji strażaków - pracują w całym regionie; zwłaszcza w Kołobrzegu i Koszalinie. Silny wiatr łamie gałęzie i przewraca drzewa. Zrywa też linie energetyczne. Nadal kilka tysięcy odbiorców w województwie nie ma prądu.
Godz. 21.00
Silny wiatr zerwał linie energetyczne - 7,5 tys. odbiorców w regionie nie ma prądu, m.in. w Gryficach, Stargardzie i Dębnie - poinformowała Enea.
Godz. 20.00
Strażacy w regionie interweniowali już 130 razy; wszystko przez silny wiatr. Głównie usuwają przewrócone drzewa.
Promy w Świnoujściu na razie kursują zgodnie z rozkładem. Trzeba jednak uważać przy wjeżdżaniu na przeprawę Karsibór, bo w kanale obniżył się poziom wody i może być niebezpiecznie.
Godz. 18.00
Strażacy interweniowali już ponad 30 razy wskutek silnego wiatru - przede wszystkim usuwają powalone drzewa.
Na pl. Odrodzenia w Szczecinie przewróciło się na chodnik metalowe ogrodzenie, nikomu nic się nie stało.
Godz. 17.00
Zaczęło mocno wiać ok. godz. 17, taki stan utrzymać się ma do poniedziałkowego, późnego wieczora. Strażacy w województwie już interweniują. Przed godz. 17 interweniowali 20 razy, zgłoszenia wciąż napływają. Większość z nich dotyczy miejscowości nadmorskich - to głównie powalone drzewa i zawalidrogi.
Z porywistych podmuchów na Miedwiu korzystali kitesurferzy.
Ostrzeżenie dotyczy całego województwa zachodniopomorskiego.
W Gryfinie na ul. Energetyków konar drzewa zwisa nad chodnikiem i zagraża mieszkańcom - informuje oficer prasowy KW Straży Pożarnej w Szczecinie, Tomasz Kubiak.