Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Pomimo epidemii koronawirusa głosowanie będzie miało miejsce na Florydzie, Arizonie oraz Illinois. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Pomimo epidemii koronawirusa głosowanie będzie miało miejsce na Florydzie, Arizonie oraz Illinois. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Wtorek to kolejny dzień, w którym odbywają się w USA prawybory kandydata Partii Demokratycznej na prezydenta.
Pomimo epidemii koronawirusa głosowanie będzie miało miejsce na Florydzie, Arizonie oraz Illinois. W ostatniej chwili zostało wstrzymane w Ohio przez tamtejszy Departament Zdrowia.

Specjalnie oświadczenie wydał gubernator Ohio. Podkreślił w nim, że decyzja jest jak najbardziej słuszna, gdyż przeprowadzenie głosowania byłoby bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Lokalny Departament Zdrowia zaznaczył z kolei, że obecnie mamy do czynienia z czasem wyjątkowym i w Ohio wybory się nie odbędą. Po tych doniesieniach napłynęły informacje z Florydy, Arizony oraz Illinois. Urzędnicy tych stanów oświadczyli, że na razie nie ma mowy o wtorkowym wstrzymaniu głosowania.

Na Florydzie na bieżąco będą dezynfekowane elektroniczne maszyny do głosowania. W okolicach samego Miami otwartych będzie 600 lokali wyborczych. Komisje wyborcze mają jednak problem, bo wiele osób zrezygnowało, aby w nich pracować. Z tego powodu w ekspresowym tempie szkoleni są nowi ich członkowie, ale zdaniem wielu chaos jest nieunikniony. To wszystko odbije się również znacząco na frekwencji.
Relacja Jana Pachlowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty