Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. www.facebook.com/unphoto/
Fot. www.facebook.com/unphoto/
Rada Bezpieczeństwa ONZ spotkała się w niedzielę na nadzwyczajnym posiedzeniu w celu omówienia ataku Iranu na Izrael. Dyplomaci wezwali wszystkie strony do powściągliwości, aby zapobiec eskalacji konfliktu w regionie.
Podczas debaty w Radzie Bezpieczeństwa sekretarz generalny ONZ António Guterres powiedział, że "nadszedł czas, aby cofnąć się znad krawędzi" i że członkowie ONZ ponoszą zbiorową odpowiedzialność za zapobieżenie dalszej eskalacji.

Ambasadorowie Izraela i Iranu wygłosili płomienne przemówienia obwiniając się nawzajem za działania, które obaj nazywali terroryzmem.
Przedstawiciel USA przy ONZ Robert Wood powiedział, że działania Stanów Zjednoczonych mają charakter defensywny i że celem USA jest "deeskalacja", a następnie powrót do działań na rzecz zakończenia konfliktu w Strefie Gazy.

Wood wezwał jednak Radę do jednoznacznego potępienia działań Iranu. Rada Bezpieczeństwa nie przyjęła wspólnego stanowiska - ani potępiającego atak Iranu ani atak Izraela na ambasadę Iranu w Damaszku, w którym zginęło kilku wysokich rangą irańskich dowódców.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty