Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Warto sięgać po owoce, bo niosą one korzyści dla naszego organizmu. źródło: https://pixabay.com/pl/3313192/CC0 - domena publiczna
Warto sięgać po owoce, bo niosą one korzyści dla naszego organizmu. źródło: https://pixabay.com/pl/3313192/CC0 - domena publiczna
Jedząc więcej jabłek pomożemy swojemu zdrowiu i polskim sadownikom - przekonują autorzy kampanii "Jedno jabłko dziennie".
Jak podkreśla Tomasz Lipa z Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych, średnia roczna spożycia jabłek w Polsce wciąż jest niska i wynosi 12 kilogramów. Dla porównania: w Turcji to nawet 80 kilogramów.

- Kraj "płynący jabłkiem" wcale nie jest w jego spożyciu liderem. Produkujemy bardzo dużo: zajmujemy drugie-trzecie miejsce na świecie! W tym roku jest trochę mniejszy plon, bo będzie 3 miliony 200 tysięcy ton... To przypada około 80 kilogramów na głowę! Przy spożyciu: 12 kilogramów. Widać jak dużą część trzeba wyeksportować czy zagospodarować w inny sposób - powiedział sadownik.

Sadownik dodaje, że warto sięgać po te owoce, bo niosą one korzyści dla naszego organizmu.
- Kraj "płynący jabłkiem" wcale nie jest w jego spożyciu liderem. Produkujemy bardzo dużo: zajmujemy drugie-trzecie miejsce na świecie! W tym roku jest trochę mniejszy plon, bo będzie 3 miliony 200 tysięcy ton... To przypada około 80 kilogramów na głowę! Przy spożyciu: 12 kilogramów. Widać jak dużą część trzeba wyeksportować czy zagospodarować w inny sposób - powiedział sadownik.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty