Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Na dworcach Berlina i Poczdamu wprowadzono zakaz posiadania niebezpiecznych narzędzi.
Przez najbliższy tydzień niemiecka policja może kontrolować w tych miejscach każdego, żeby sprawdzić czy nie ma na przykład noża lub gazu. Służby argumentują, że wprowadzenie takich przepisów jest potrzebne, gdyż w Niemczech "liczba i intensywność przestępstw z użyciem przemocy na terenie kolei stale rośnie". Przestępcy często używają noży i innych niebezpiecznych przedmiotów.

Zakaz wprowadziła policja federalna odpowiedzialna za bezpieczeństwo na granicach, lotniskach i właśnie dworcach. Przez cztery tygodnie na piętnastu wskazanych stacjach w Berlinie oraz na dworcu głównym w Poczdamie, policjanci mogą rewidować wszystkich, bez podania przyczyny. Zakazane są ostre narzędzia, kije i pałki, a także pojemniki do rozpylania gazu.

Podobne przepisy obowiązywały w czerwcu i lipcu. Wtedy po skontrolowaniu 10 tysięcy osób ujawniono siedemset sztuk niebezpiecznych narzędzi. W Berlinie obowiązuje stały zakaz posiadania noża w komunikacji publicznej.

W ubiegłym roku w Niemczech liczba aktów przemocy na stacjach przekroczyła 27 tysięcy, rosnąc w ciągu roku o blisko siedem procent.

Autorka edycji: Joanna Chajdas
Relacja Adama Górczewskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty