Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Minister finansów przedstawił trzy możliwe warianty, według których Polacy będą odkładać pieniądze na emerytury. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Minister finansów przedstawił trzy możliwe warianty, według których Polacy będą odkładać pieniądze na emerytury. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Rząd szykuje zmiany w Otwartych Funduszach Emerytalnych. Minister finansów przedstawił trzy możliwe warianty, według których Polacy będą odkładać pieniądze na emerytury.
Pierwsza propozycja zakłada, że Fundusze nie mogłyby już inwestować w akcje. Natomiast te pieniądze, które miały być wykorzystane do gry na giełdzie - trafią do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Według drugiej możliwości, każdy Polak będzie mógł zdecydować czy chce pozostać w drugim filarze, czy wszystkie składki przekazywać jedynie ZUS-owi.

Trzeci projekt umożliwiałby wpłacanie większej części składki na konto Zakładu, a 2 procent na rachunek OFE.

Premier Donald Tusk na razie nie chce prognozować, która z propozycji wejdzie w życie. Podkreślił jednak, że zmiany w systemie emerytalnym są konieczne. - Efektami dzisiejszego systemu są gigantyczne prowizje i niskie emerytury - uważa szef rządu. - Te zmiany nie są skokiem na kasę. Wręcz odwrotnie.

Zmiany "skokiem na kasę" określają politycy opozycji. Ich zdaniem, żaden z wariantów nie poprawi sytuacji przyszłych emerytów.

Jedna z opcji musi wejść w życie od początku przyszłego roku.
Relacja Jarosława Gowina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty