Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Teraz jeszcze skuteczniej będą ratować ludzkie życie. Strażacy z Wołczkowa dostali nowy sprzęt - to dron za prawie 80 tysięcy złotych wyposażony w kamerę termowizyjną.
Ochotnicy uczestniczą w akcjach poszukiwawczych nie tylko w regionie, ale i w całym kraju. Poświęcenie strażaków zostało docenione - jeden z najnowocześniejszych dronów w województwie już trafił do jednostki. Jeszcze nie było szansy sprawdzić go w warunkach bojowych - mówi Joanna Szumer z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Wołczkowo.

- Nie było wezwania i chwała. Miejmy nadzieję, że jak najdłużej nie będzie. Przygotowujemy się szkoleniowo, praktycznie, do wejścia w schematy związane z pracą w akcji. Żeby tego drona wdrożyć do działań poszukiwawczych - mówi Szumer.

Każde wsparcie się przyda - nigdy nie wiadomo w jakich warunkach przyjdzie pracować ratownikom - dodaje Szumer.

- Ponieważ poszukiwania nocą są bardzo ciężkie. Natomiast z termowizją będziemy mogli przeszukiwać dużo szybciej, większy obszar. Na pewno to będzie narzędzie, które nie jednej może uratować życie - mówi Szumer.

Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Wołczkowo to zespół, który wspomaga pracę policji oraz innych służb. Jednostka uczestniczyła już w kilkuset wyjazdowych akcjach poszukiwawczych.

Więcej o jednostce można dowiedzieć się z reportażu Agaty Rokickiej pt. "Bez porażki".
Jeszcze nie było szansy sprawdzić go w warunkach bojowych - mówi Joanna Szumer z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Wołczkowo.
Każde wsparcie się przyda - nigdy nie wiadomo w jakich warunkach przyjdzie pracować ratownikom - dodaje Szumer.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty