Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Elchinator (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Elchinator (CC0 domena publiczna)
Berlińscy lekarze podają w wątpliwość kryteria, wedle których politycy oceniają sytuację epidemiologiczną w kraju. Ich zdaniem wyznaczane przez nich progi nie odzwierciedlają faktycznego przebiegu pandemii.
Jak dowiedział się dziennik "Der Tagesspiegel", do ratusza miejskiego wpłynął dzisiaj list, podpisany przez wszystkich kierowników berlińskich placówek urzędów do spraw zdrowia. W zaadresowanym do rządzących piśmie lekarze kwestionują zasady, jakimi środowiska decyzyjne kierują się przy wprowadzaniu obostrzeń.

"Orientowanie się za pomocą siedmiodniowego wskaźnika zachorowalności przy jednoczesnym ignorowaniu innych kryteriów mija się z założonym celem i zniekształca statystyki. Polityczne decyzje powinny się opierać na konkretnych danych, dotyczących lokalnych zdolności testowania lub aktualnej sytuacji w szpitalach i domach opieki" - czytamy w stołecznej gazecie.

"Der Tagesspiegel" zakłada, że krytyczny list nie zostanie przyjęty jedynie z "milczącą wyrozumiałością", bo jego sygnatariuszami są nie tylko uznani fachowcy, lecz także osoby z aparatu administracyjnego. Ich apel o zmianę kursu w zwalczaniu pandemii zbiegł się z dzisiejszą zapowiedzią Angeli Merkel o przedstawieniu na początku marca planu stopniowego poluzowania lockdownu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty