Dzięki zwycięstwu nad Arką Pogoń zapewniła sobie utrzymanie w Ekstraklasie. Szczeciński klub ma 41 punktów i zajmuje 11. miejsce w tabeli; Arka ma o punkt mniej i jest 12. Fot. Radosław Jaczmiński [Radio Szczecin]
Pogoń Szczecin wygrała na własnym boisku mecz z Arką Gdynia. Podopieczni trenera Kosty Runjaića po 95 minutach gry schodzili z boiska usatysfakcjonowani. Pogoń - Arka: 3:2. Trzy punkty zostają w Szczecinie, a Pogoń - tym samym - zostaje w Ekstraklasie w sezonie 2018/19.
Gospodarze prowadzili od 34. minuty i gola Kamila Drygasa, ale w 40. minucie rzut karny wykorzystał Mateusz Szwoch i do przerwy było 1:1. W 56. minucie Pogoń ponownie objęła prowadzenie - po strzale Adama Frączczaka - ale już 7 minut później wyrównał Ruben Jurado. W 82. minucie wynik meczu ustalił Adam Buksa.

Bardzo słabo weszliśmy w spotkanie i nie zasłużyliśmy na to, żeby prowadzić. Później było już dużo lepiej - tak trener Pogoni Kosta Runjaić podsumował sobotnie spotkanie z Arką Gdynia. Jak mówił Runjaić - to duża ulga.

- Przez ostatnie tygodnie i miesiące ciężko na to pracowaliśmy. Potrzeba też było trochę szczęścia. Ostatecznie: chodzi o wynik, a ten dzisiaj był dobry. Chciałbym pogratulować całej drużynie - zaznaczył.

Zdaniem trenera Arki Leszka Ojrzyńskiego bardziej sprawiedliwym wynikiem byłby remis.

- Piłka nie jest sprawiedliwa, ale: przegraliśmy. Były sytuacje, ale zawodnicy gospodarzy albo interweniowali wślizgiem, albo za słabo oddaliśmy strzał, albo nie trafiliśmy w bramkę... - tłumaczył Ojrzyński.

Goście kończyli mecz w osłabieniu, bo w doliczonym czasie czerwoną kartkę dostał Jurado.

- Dobrze, że udało się zwyciężyć i zapewnić sobie utrzymanie. Mieliśmy świadomość, że ten mecz jest bardzo ważny, bo tylko zwycięstwo dawało utrzymanie, a wiedzieliśmy jak układały się wyniki w tej kolejce. Ogromna radość. My w szatni w to wierzyliśmy. Zrobiliśmy to na trzy kolejki przed końcem. Możemy sobie spojrzeć w oczy i powiedzieć, że zrobiliśmy coś bardzo trudnego i to nam się udało! - powiedział po meczu Adam Frączczak, kapitan Pogoni.

Następne spotkanie Pogoń zagra we wtorek ze Śląskiem we Wrocławiu.

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 3:2 (1:1)