Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / 1966666 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / 1966666 (CC0 domena publiczna)
Niektórzy pracownicy białoruskiej telewizji państwowej grożą strajkiem. Na miejsce przyjechali najbardziej zaufani ludzie prezydenta Białorusi. Szefowa Senatu Natalia Kaczanowa i rzeczniczka prasowa prezydenta Natalija Ejsmont próbują na miejscu uspokoić sytuację.
Jak informują niezależne media, dziennikarze i obsługa techniczna pytają dlaczego białoruska telewizja nie pokazuje odbywających się w kraju wydarzeń, czyli strajków i demonstracji.

Przed siedzibą telewizji rozpoczęła się spontaniczna demonstracja okolicznych mieszkańców. Niektórzy przynieśli plakaty z napisami "pokazujcie prawdę".

Wcześniej prezydent Aleksander Łukaszenka w trakcie narady w ministerstwie obrony oświadczył, że białoruscy wojskowi mają wystarczająco zasobów, by zapewnić bezpieczeństwo w państwie.

Prezydent Łukaszenka w poniedziałek zamierza odwiedzić stołeczne zakłady MZKT produkujące podwozia dla samochodów wojskowych. Tymczasem dyrektor tych zakładów, Aleksiej Rimaszewski na spotkaniu z załogą oświadczył, że sam głosował na urzędującego prezydenta, ale - jak stwierdził - Aleksander Łukaszenka ich nie wygrał.
Relacja Włodzimierza Paca (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty