Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Największe poparcie w budżecie obywatelskim zyskały dwa spośród 200 projektów. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Największe poparcie w budżecie obywatelskim zyskały dwa spośród 200 projektów. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Największe poparcie w budżecie obywatelskim zyskały dwa spośród 200 projektów. To miejska wypożyczalnia rowerów oraz rewitalizacja Stawu Brodowskiego na Niebuszewie.
Projekt modernizacji Stawu Brodowskiego zgłosiła rada osiedla Niebuszewo. Oczyszczenie stawu położonego pomiędzy ulicami Rugiańską a Stawową ma kosztować 4 miliony złotych. Plan rewitalizacji stawu zakłada również utworzenie wokół niego alejek spacerowych z ławkami, budowę placu zabaw i fontanny. Prezydent zapowiedział, że jest szansa, aby z pracami nad stawem ruszyć wiosną przyszłego roku.

Staw - nawet w listopadzie - jest częstym miejscem spacerów okolicznych mieszkańców. - Przydałyby się lepsze podjazdy, bo matki męczą się z wózkami, tam są dziury - mówią szczecinianie.

- Jeśli chodzi o rower miejski, miasto wspólnie z pomysłodawcami ustali teraz harmonogram prac - tłumaczy prezydent Piotr Krzystek. - Zakładam, że środki, które przewidzieliśmy w budżecie obywatelskim pokryją tylko w części koszty projektu. Postaramy się dołożyć trochę ze strony miasta, żeby projekt był szerszy i bardziej spójny.

Według projektu, rowery miejskie będą dostępne w 33 punktach Szczecina. Każdy będzie mógł je wypożyczyć w cenie 2 zł za godzinę. Szacowany koszt uruchomienia komunikacji rowerowej to milion złotych.

W głosowaniu dotyczącym budżetu obywatelskiego szczecinianie oddali 27 tysięcy głosów. Każdy mógł wybrać trzy projekty. Jak mówi prezydent Szczecina, to sukces tej inicjatywy.

- Dla mnie granicą sensowności projektu jest udział w nim powyżej 10 tys. osób. W głosowaniu wzięło udział prawie 30 tys. osób, cel zatem został osiągnięty. To prawie 10 procent uprawnionych do głosowania. Uważam, że jak na pierwszy raz, udało się nam zaktywizować mieszkańców i będziemy to kontynuowali - zapowiada Krzystek, który na razie nie powiedział, ile pieniędzy miasto przeznaczy na budżet obywatelski w przyszłym roku.
Szacowany koszt uruchomienia komunikacji rowerowej to milion złotych.
W głosowaniu dotyczącym budżetu obywatelskiego szczecinianie oddali 27 tysięcy głosów. Jak mówi prezydent Piotr Krzystek, to sukces tej inicjatywy.
Relacja Andrzeja Kutysa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty