Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Na początek kadra ma liczyć dwie klasy typu Optimist. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Na początek kadra ma liczyć dwie klasy typu Optimist. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
To szansa zarówno dla młodych żeglarzy, jak i samego miasta, które w ten sposób może skutecznie się promować - tak goście audycji "Radio Szczecin na Wieczór" komentowali powołanie Regatowej Reprezentacji Szczecina.
Na początek kadra ma liczyć dwie klasy typu Optimist. Jedną z nich stanowić będą dzieci i młodzież, a drugą osoby niepełnosprawne.

Jak mówiła Aleksandra Karpińska, mama niepełnosprawnej 7-letniej Ani, to duże ułatwienie dla pasji jej dziecka. - Wiadomo, że mam tyle wydatków, że często muszę zastanowić się czy kupić chleb, czy iść na rehabilitację. Dziś ostatnią rzeczą byłoby wysłanie córki do prywatnej szkółki, dowożenie jej na zajęcia i kupienie sprzętu - wyjaśniała pani Aleksandra.

Projekt ma kosztować miasto 400 tysięcy złotych rocznie. - Jednym z elementów jest sprzęt. Najlepszych zawodników chcemy wyposażyć w sprzęt zawodniczy, który jest zazwyczaj dużo droższy. Na przykład łódki są dwa-trzy razy droższe niż takie zwykłe treningowe, dla dzieci i młodzieży - mówił wiceprezydent Szczecina Krzysztof Soska.

Pierwsi zawodnicy mają zostać wybrani w pierwszym kwartale przyszłego roku. W ramach projektu, organizowane mają być wyjazdy na wspólne obozy oraz szkolenia z udziałem wykwalifikowanych trenerów. Uczestnicy trzy razy w roku będą brać udział w regatach kontrolnych i sprawdzą w ten sposób swoją wiedzę oraz umiejętności. Najlepsi z nich dostaną szansę rywalizacji w zawodach.
Jak mówiła Aleksandra Karpińska, mama niepełnosprawnej 7-letniej Ani, to duże ułatwienie dla pasji jej dziecka.
- Jednym z elementów jest sprzęt. Najlepszych zawodników chcemy wyposażyć w sprzęt zawodniczy - mówił wiceprezydent Szczecina Krzysztof Soska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty