Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Według danych, przedstawionych na konferencji, w Szczecinie jest tyle samo żłobków, co w dwa razy mniejszym Rzeszowie. Fot. Grzegorz Gibas [Radio Szczecin]
Według danych, przedstawionych na konferencji, w Szczecinie jest tyle samo żłobków, co w dwa razy mniejszym Rzeszowie. Fot. Grzegorz Gibas [Radio Szczecin]
W Szczecinie dla części dzieci nadal brakuje miejsc w żłobkach - komentują politycy Prawa i Sprawiedliwości. Na miejsce w żłobku czeka 1300 dzieci, czas oczekiwania wynosi rok.
Radny Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Matecki mówi, że miasto powinno budować żłobki. - Mamy całe wykluczone dzielnice, nie ma właściwie żadnego żłobka, tutaj na północy. My proponujemy, żeby zbudować przykładowo żłobek na Żelechowej, jak to było zapowiadane kilka lat temu. Proponujemy, żeby powstały żłobki na Pogonie, Gumieńcach, w Dąbiu i Zdrojach - to są dzielnice, w których rodzice muszą jeździć kilkanaście kilometrów, żeby oddać swoje dzieci do żłobków - powiedział Matecki.

Pieniądze na budowę żłobków mogą pochodzić ze sprzedaży deweloperowi szkoły podstawowej, która nosiła imię króla Maciusia Pierwszego - mówi radna sejmiku województwa Małgorzata Jacyna-Witt.

Z tego tytułu spółka miejska uzyskała 8,5 miliona złotych. - Dlaczego mają przeznaczać na tak zwaną działalność bieżącą, np. na premie czy na zarobki prezesów? Spokojnie te pieniądze powinny być przeznaczone właśnie na budowę żłobków na terenie Szczecina. Nie muszą to wówczas być żłobki budowane stricte z pieniędzy miasta - powiedziała Małgorzata Jacyna-Witt.

Ostatnio miasto podniosło opłaty za pobyt dziecka w żłobku o 100 złotych. Według danych, przedstawionych na konferencji, w Szczecinie jest tyle samo żłobków, co w dwa razy mniejszym Rzeszowie.
- Proponujemy, żeby powstały żłobki na Pogonie, Gumieńcach, w Dąbiu i Zdrojach - to są dzielnice, w których rodzice muszą jeździć kilkanaście kilometrów, żeby oddać swoje dzieci do żłobków - powiedział Matecki.
- Spokojnie te pieniądze powinny być przeznaczone właśnie na budowę żłobków na terenie Szczecina. Nie muszą to wówczas być żłobki budowane ze stricte pieniędzy miasta - powiedziała Małgorzata Jacyna-Witt.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty