Zapowiadana przez rząd obniżka podatku VAT na paliwa - z 23 procent na 8 procent - była jednym z tematów porannej "Kawiarenki Politycznej" Radia Szczecin.
Czy ta propozycja rządu przyniesie jakieś widoczne dla portfeli Polaków efekty, dowiemy się już niebawem - ocenia poseł Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Napieralski. - Jeżeli chodzi o tarczę, to zobaczymy czy zadziała i nam pomoże. Czy zatrzyma te ceny. Za dwa tygodnie będziemy mogli widzieć pierwsze efekty. Jeżeli coś będzie nie tak, trzeba będzie szybko interweniować, rozliczyć program i działania rządu.
Obniżka podatku VAT na paliwa powinna mieć charakter stały, a nie tylko czasowy - uważa regionalny pełnomocnik Konfederacji Marcin Bedka. - Zmiana i obniżenie podatku akcyzy czy podatku od paliw to są bardzo dobre ruchy, które Konfederacja w samym założeniu popiera. Miała to nawet w ostatnim programie wyborczym. Pamiętam, jak kiedyś Platforma podnosiła VAT z 22 do 23 procent na rok, potem na dwa, a został do dzisiaj. Bardzo więc liczę, że PiS obniży podatek i zostanie na stałe. Taka prowizorka się utrzyma.
W ocenie rządu, obniżka podatku VAT na paliwa przełoży się na obniżkę ceny litra benzyny i diesla na stacji od 60 do 70 groszy.
Zdaniem posła Prawa i Sprawiedliwości Michała Jacha, ta decyzja to odpowiedzialność nie tylko za państwo, ale także za portfele Polaków.
Czy ta propozycja rządu przyniesie jakieś widoczne dla portfeli Polaków efekty, dowiemy się już niebawem - ocenia poseł Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Napieralski.