Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Upiorna Karolcia
  Reklama  
Zobacz

Graf. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Graf. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Przedstawiamy organizacje i instytucje, przez które możemy pomagać Ukraińcom.
Fundacja Normalnie pomaga Ukraińcom w znalezieniu pracy. Projekt „CENTRUM AKTYWIZACJI ZAWODOWO-EDUKACYJNEJ DLA SPOŁECZNOŚCI UKRAIŃSKIEJ” - realizowany jest po ukraińsku, nieodpłatnie. Informacje tel. 574 990 888, email: rlas@fundacjanormalnie.pl




Klinika Prawa
uruchamia dyżury w języku rosyjskim i ukraińskim.
Spotkania od poniedziałku 09 maja w Klinice Prawa Wydziału Prawa i Administracji US
będą się odbywać w poniedziałki w godz. 11:30-13:00, środy w godz. 10:00-11:30 i czwartki w godz. 13:30-15:00.



Punkt konsultacyjny dla uchodźców z chorobami przewlekłymi przy szpitalu na ul. Arkońskiej w Szczecinie będzie zamknięty w dniach 2-8 maja - informują lekarze-wolontariusze.



Nowy punkt w Stargardzie dla dzieci z Ukrainy. To placówka przy ul. Konopnickiej 1 prowadzona przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Ukraińskie mamy mogą bezpłatnie zostawić tam swoje pociechy od 9 do 14. Chodzi o to aby dać im czas np. na znalezienie pracy. Obecnie w tzw. punkcie wsparcia dziennego dla uchodźców są 3 opiekunki - Polka i dwie Ukrainki. Pod opieką mają 30 dzieci w wieku od 2 do 6 lat.



Dwie psycholożki z Ukrainy będą pomagać potrzebujących Ukraińcom w Centrum Pomocy Szczecin Ukrainie przy ul. Marii Skłodowskiej Curie 4. Psycholożki oraz pedagożki - logopedki przyjmować będą od poniedziałku do piątku nieodpłatnie.



Polsko-ukraińskie warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży organizuje Stowarzyszenie Polites. W programie gry, zabawy i zadania sceniczne. Ćwiczenia związane z komunikacją, improwizacją, fizycznym i emocjonalnym wyzwoleniem. Warsztaty organizuje pedagog z Ukrainy. Rekrutacja potrwa do 04.05.2022 albo do wyczerpania miejsc. Grupa dla dzieci - wtorek od 16.30 do 17.30 (wiek od 9 do 12 lat). Grupa dla młodzieży - czwartek 16.30 do 18: 00 (wiek od 13 do 17 lat). Aby zapisać dziecko na warsztaty wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy:



Klub Wielokulturowy dla Młodzieży
w wieku 13-18 lat, Filia nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8 ). Czekają na was kawa, herbata, przekąski, gry planszowe, karty, puzzle, materiały plastyczne. To także wspólne oglądanie filmów w waszym języku, lekcje o Unii Europejskiej, wyjścia do muzeum, oprowadzanie po Szczecinie. Poniedziałki, środy, piątki, w godz. 17.00-20.00, w każdą sobotę o godz. 10.00 zbiórka na Placu Solidarności i wyjście do miasta.



Fundacja Małych Stópek zbiera laptopy dla dzieci z Ukrainy. Mogą być używane, ale muszą być sprawne. Fundacja prosi też o pieniądze na zakup sprzętu używanego. Koszt jednego laptopa to 400 zł.

ks. Tomasz Kancelarczyk
Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin
przelewy krajowe



Śniadanie Wielkanocne
dla Ukraińców w niedzielę 24 kwietnia. W namiocie na przeciwko ośrodka przy ul. Mickiewicza 45 po pierwszej Liturgii Zmartwychwstania rozpocznie się to spotkanie. Zaplanowano je na 130 miejsc, dlatego wcześniej trzeba się zarejestrować pod numerem telefonu 606 824 100.



Bezpłatny kurs języka polskiego dla Ukraińców. Pierwsze zajęcia - 19 kwietnia na placu Mariackim 4 w Szczecinie. Lekcje będą się odbywać we wtorki, środy i czwartki od godziny 18 do 20. Zapisy pod numerem telefonu 516 754 306.



Punkt pomocy Ukrainie na Prawobrzeżu. Czynny od poniedziałku do piątku od 10 do 21 i w weekendy od 9 do 20. Prowadzący przyjmują i wydają żywność, chemię i artykuły higieniczne, pościel, ubrania, zabawki i artykuły szkolne.



Każde ręce do pracy przydadzą się w punkcie pomocy na Hryniewieckiego w Szczecinie. Codziennie od poniedziałku do soboty, potrzebni są wolontariusze do sortowania i wydawania darów. W godzinach 9.00-13.00 - 6 osób, w godzinach 13.00-17.00 - 6 osób.



Studenci Akademii Sztuki szyją siatki maskujące dla ukraińskich żołnierzy, które pozwalają im ukryć się przed wrogiem. Potrzebują materiału. Chodzi przede wszystkim o stare koszulki, pościel, spodnie - wszystko w kolorach ciemnych - najlepiej zielonych czy brązowych.
Studenci proszą o przynoszenie rzeczy do Akademii Sztuki.



Muzeum Narodowe
w Szczecinie włącza się w zbiórkę darów dla uchodźców z Ukrainy.
Potrzebne są proszki do prania w małych kartonikach, gąbki do mycia naczyń, papier toaletowy, szampony i odżywki do włosów, dezodoranty, szczoteczki oraz pasty do zębów, kremy do twarzy, mleczka i płyny do demakijażu, kremy do rąk, balsamy do ciała, żele i płyny do higieny intymnej, wkładki higieniczne, a także gąbki do kąpieli.
Produkty zostawić można w Muzeum Narodowym na Wałach Chrobrego oraz przy ul. Staromłyńskiej 27, w godzinach otwarcia placówek. Zbiórka potrwa do 10 kwietnia. Później dary trafią do magazynu fundacji Mi-Gracja.





Punkt informacyjny dla Obywateli Ukrainy
- w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Szczecinie przy ul. Adama Mickiewicza 41 oraz infolinia pod nr 91 42 56 126. Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 15:00. To przede wszystkim pomoc w przygotowaniu CV i rozmowie z pracodawcą o zatrudnieniu. W każdy wtorek w godzinach 10:00-15:00 porad będą udzielać pośrednicy pracy EURES z niemieckiego urzędu pracy – Agentur für Arbeit Greifswald.



Uwaga na oszustów !
Przestępcy podstępem wyłudzają pieniądze od obywateli Ukrainy.
Informację podał Związek Ukraińców w Szczecinie:
"Udając pracowników urzędu, obiecują za opłatą przyspieszyć kolejkę po numer PESEL lub przepisać wizytę na najbliższy termin, następnie inkasują pieniądze i znikają. Sprzedają bilety do stanowisk PESEL z natychmiastowym terminem wizyty, po czym okazuje się, że są to bilety do innych stanowisk, np. wydawania praw jazdy lub wymiany paszportu. Pobierają pieniądze za wypełnienie formularzy. Numer PESEL dla uchodźców z Ukrainy nadawany jest bezpłatnie. Jeśli nie znasz języka - pracownicy urzędu pomogą Ci za darmo!!! Wnioskodawca nie ponosi żadnych opłat za złożenie lub rozpatrzenie wniosku. Formularz jest dostępny do pobrania w Internecie; można również skorzystać z gotowych wydruków w placówce. Zdjęcie można też wykonać bezpłatnie w placówce".



W punkcie pomocy na Hryniewieckiego codziennie w godzinach 9-17 potrzebni są wolontariusze. Wystarczą nawet 2 godziny. Zgłoszenie przez formularz:




Fundacja Wolna Ukraina w Szczecinie, zaprasza tych, którzy chcą znaleźć pracę.
Swoje CV można wysyłać na adres: Wolnaukraina.fond@gmail.com.
Potrzebni są kucharze, sprzątacze, tłumacze z języka angielskiego i niemieckiego, zawody medyczne (lekarze, pielęgniarki), kosmetyczki. Fundacja udziela także bezpłatnej pomocy psychologicznej dla dzieci i dorosłych.


Nowa pora roku - potrzebne ubrania.
Fundacja Mi-Gracja apeluje o przynoszenie rzeczy do kobiet, mężczyzn i nastolatków - spodni, koszulek, kurtek i bluz. Dobrze, aby były nowe lub nie zniszczone. Potrzebna jest też bielizna - (tylko nowa) - dla dorosłych i dzieci oraz buty wiosenne. Wszystko można przynosić do magazynu darów w Netto Arenie przy ul. Szafera 3/5/7. Wydawanie pomocy rzeczowej odbywa się tylko w punkcie przy ul. Kolumba 86-87.



DARMOWA POMOC MEDYCZNA
dla dzieci z Ukrainy w Szczecinie.
Pediatra, profesor Jacek Rudnicki przyjmuje w Zdrojach, na ul. Młodzieży Polskiej 8/2.
jacek_rudnicki@hotmail.com



Kawa, herbata, konserwy, zupki chińskie, chleb, makaron, ryż - punkt wydawania żywności na ul. Łokietka 10/1 dziennie wydaje jedzenie dla ok. 150 osób. Jedzenie potrzebne jest cały czas. Dary można dostarczać w godz. 9-21. Kontakt z wolontariuszką na Facebooku - Katarzyna Dziemecka.


Bezpłatne seanse dla dzieci z Ukrainy w Stargardzkim Centrum Kultury. Zaplanowano osiem spotkań - 2 i 3 kwietnia o godz. 12 będzie to bajka "Nasze magiczne Encanto", 9 i 10 kwietnia o godz. 11.30 "Ron Usterka", a 23 i 24 kwietnia - "Luca".
Wszystkie filmy będą emitowane z ukraińskim dubbingiem. Jednocześnie SCK zwraca się z prośbą o przekazywanie drobnych przekąsek dla dzieci ukraińskich i soczków. Dary można przynosić do holu kina każdego dnia w godz. 11-20.



Żywność, artykuły chemiczne i kosmetyki, a także ubrania, najlepiej nowe lub mało używane (obecnie potrzebne duże rozmiary!!!) można przynosić od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 17 do punktu zbiórki przy ul. Hryniewieckiego 1. Budynek po byłym hotelu udostępnił Zarząd Portów Morskich Szczecin Świnoujście. Współprowadzący wcześniej punkt na ul. Tkackiej, teraz przenieśli działalność tutaj. To miejsce współprowadzi Fundacja Life Surfers 509553178.



Bezpłatne porady prawne Kliniki Prawa - szczecińscy prawnicy pomagają Ukraińcom.
Porady udzielane są przez zespół Kliniki Prawa WPiA, adwokatów i radców prawnych w określonych terminach w siedzibie Wydziału przy ul. Narutowicza 17a. Harmonogram terminów znajduje się na stronie internetowej kliniki – klinikaprawa.usz.edu.pl oraz na profilach społecznościowych WPiA i KP.
Na stronie Kliniki Prawa jest także możliwość wypełnienia formularza on-line, co daje możliwość uzyskania pomocy bez konieczności przychodzenia na dyżur.
Telefon kontaktowy 91 444 28 59. Na razie na pewno do godz. 15:00 w dni robocze, ale także istnieje możliwość kontaktu telefonicznego w godzinach późniejszych – szczegółowe informacje na stronie internetowej.



SZKOLENIE
: Tematem będzie legalne zatrudnianie Ukraińców - w piątek 25.03 od godziny 10 do 12.30 to będzie kolejna odsłona akcji "Szczecińscy prawnicy Ukrainie" - szkolenie przy współpracy z Państwową Inspekcją Pracy poprowadzi Borys Badowski – inspektor pracy w Okręgowej Inspekcji Pracy w Szczecinie. Skierowane zarówno do obywateli Ukrainy chcących podjąć legalne zatrudnienie w Polsce, jak i przedsiębiorców, którzy chcą ich zatrudnić.

Formularz rejestracyjny: https://bit.ly/legalnezatrudnianie




MSZE ŚWIĘTE po ukraińsku

Szczecińscy Dominikanie planują je organizować w niedzielę o godzinie 14. Ojciec Marek, który pracował w Ukrainie chętnie takie msze poprowadzi, ale potrzebna jest grupa chętnych, które takie zapotrzebowanie zgłoszą przeorowi, o. Krzysztofowi.
Wystarczy podejść do Dominikanów, lub napisać mail do o. Krzysztofa szczecin.dominikanie@gmail.com i zgłosić taką potrzebę.
O 12.30 w niedziele odbywa się msza dla dzieci. O. Marek zauważył, że przychodzą na nią również dzieci z Ukrainy i zawsze mówi kilka słów po ukraińsku. W trakcie swoich dyżurów w konfesjonale o. Marek spowiada również po ukraińsku.

POMOC DLA UKRAINY w Gminie Dobra; punkty zbiórki w bibliotece w Mierzynie przy ulicy Weleckiej, w Klubie Dobra przy Granicznej i Klubie Wołczkowo przy ulicy Lipowej. Potrzebne są koce, latarki, baterie, opatrunki, plastry, środki higieniczne, pieluchy dla dzieci (mniejszych i większych) i dla dorosłych, woda, konserwy, płatki, makarony, mleko. Kontakt do biura: 91 424 19 39.



Fundacja Bractwo Małych Stópek zbiera fundusze na kamizelki kuloodporne.
Potrzebne są dla tych, którzy będą transportować na Ukrainę artykuły dla dzieci i do lwowskiego szpitala. Transport wyruszy ze Szczecina na dniach. Kto może pomóc kierowcom, proszony jest o wpłatę na konto fundacji wpisując w tytule DAROWIZNA UKRAINA, oraz sms do ks. Tomasza Kancelarczyka na 608752142 z informacją, ile poszło. Cena jednej kamizelki 1500-2000 zł.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin
przelewy krajowe
Tytuł przelewu: DAROWIZNA UKRAINA
przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK




GINEKOLOGICZNA INFOLINIA DLA UCHODŹCZYŃ Z UKRAINY
W poniedziałki, środy i piątki między 17.00 a 21.00 ukraińska ginekolożka odpowie na wszystkie pytania pod numerem telefonu 573 185 626.



Specjalną infolinię w języku ukraińskim i polskim, w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy uruchomił ZUS. Skorzystać z informacji mogą osoby, które przybyły do Polski po 23 lutego w wyniku konfliktu zbrojnego.
Infolinia działa w dni robocze - od poniedziałku do piątku - w godz. od 8 do 18, pod numerem 22 444 02 55.
Konsultanci informują o rodzajach świadczeń rodzinnych przyznawanych i wypłacanych przez ZUS, jak wypełnić i wysłać wniosek, jak zarejestrować profil na Platformie Usług Elektronicznych. Na stronie internetowej ZUS również są informacje w języku ukraińskim. Pytania o świadczenia rodzinne dla obywateli Ukrainy można też przesyłać mailem na adres: UA@zus.pl



Na portalu pomagam.pl trwa zbiórka dla dzieci z ukraińskiego domu dziecka, które trafiły do Morynia. Dotąd udało się uzbierać 65 tysięcy złotych, potrzebna znacznie więcej.
Do ośrodka Szafir trafiło ponad 100 dzieci. Pieniądze potrzebne są na opłacenie dzieciom posiłków, opieki, leczenia i edukacji. Link do zbiórki




Od środy 23 kwietnia wszyscy przybysze z Ukrainy mogą zwiedzać szczecińskie Muzeum Techniki i Komunikacji za symboliczną złotówkę. Tyle będzie kosztował bilet wstępu, dla każdego Ukraińca, niezależnie od wieku.



Miasto Szczecin uruchomiło specjalne konto dedykowane uchodźcom. Środki tam zgromadzone będą przeznaczone na pomoc obywatelom Ukrainy przebywającym w Szczecinie.
Konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”:


Jako odbiorcę przelewu należy wskazać Gminę Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin.
Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.




Mi-Gracja apeluje o wsparcie, pilnie potrzeba żywności - magazyny Fundacji świecą pustkami.
BARDZO PILNIE POTRZEBNE JEST JEDZENIE Z DŁUGIM TERMINEM WAŻNOŚCI: Kasza, Ryż, Konserwy mięsne / rybne / warzywne, dania gotowe w słoikach, cukier, sól, mąka,
olej, herbata, kawa, kakao, mleko UHT, płatki śniadaniowe, słodycze.
Lista produktów potrzebnych na bieżąco:
Dary przyjmujemy w magazynie w budynku Netto Arena, ul. Szafera 3/5/7, wejście z tyłu budynku (dawna siłownia Eurofitness).
Magazyn jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-19:00, a w soboty i w niedziele w godzinach 10:00-16:00.
Numer telefonu do magazynu: 506 760 598.



ZBIÓRKA WARSZEWO:
Prośba, aby nie przynosić ubrań, tym bardziej zimowych. Nie ma na nie w tym momencie zapotrzebowania, a do tego miejsca w sali. Stowarzyszenie Nasze Warszewo zachęca do wpłat, nawet skromnych 91 1540 1085 2098 5313 3894 0001 (numer warto sprawdzić na stronie https://www.facebook.com/Warszewopl ) z dopiskiem "POMOC UKRAINIE" .



ŁOBEZ - potrzebne 5 rowerów dla dzieci z Ukrainy, które rozpoczynają naukę w szkole w Radowie Małym. Dzieci w wieku 15, 12, 11, 8 i 8 lat potrzebują ich, aby dojechać do przystanków autobusowych.

Klubik Wielokulturowy dla najmłodszych w wieku 5-12 lat organizuje biblioteka ProMedia w Szczecinie. Zapewnia opiekę dzieciom od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-16.00, al. Wojska Polskiego 2. W czytelni ProMediów dostępne są trzy stanowiska komputerowe z dostępem do internetu i z możliwością wydruku podstawowych dokumentów urzędowych.



Mieszkańcy Szczecina, którzy mają możliwość przyjęcia pod swój dach uchodźców z Ukrainy proszeni są o kontakt z Urzędem Miasta. Formularz, który należy wypełnić, dołączyć do zgłoszenia i przesłać na adres: mieszkania@cudzoziemcy.szczecin.eu dostępny jest na stronie www.szczecinukrainie.szczecin.eu
Chodzi przede wszystkim o zakwaterowanie na okres co najmniej kilku miesięcy.



Listę potrzebnych leków publikuje na swojej stronie Facebookowej Związek Ukraińców w Polsce oddział w Szczecinie
https://www.facebook.com/ukraincy.szczecin/

Konserwy, lekarstwa, środki higieny, odzież, obuwie, karimaty czy apteczki
- rusza zbiórka darów dla Ukrainy w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie.
Pomoc trafi do obwodów: Mikołajowskiego i Odeskiego. To regiony partnerskie Pomorza Zachodniego. Punkt, gdzie można przynosić dary, czynny od poniedziałku do piątku, od 10 do 18, a mieści się w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, wejście od małego dziedzińca. Zbiórka będzie prowadzona bezterminowo.



Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej pilnie poszukuje tłumaczy.
Wolontariuszy, którzy znają język ukraiński lub rosyjski i chcieliby pomóc uchodźcom poszukują urzędnicy w Kołbaskowie. Szczegóły są na stronie kolbaskowo.pl.



INFOLINIA ZUW
Informacje o pomocy dla obywateli Ukrainy po przekroczeniu granicy polskiej dostępne są pod numerem infolinii Urzędu ds. Cudzoziemców: +48 47 721 75 75



Bezpłatnie zajęcia języka polskiego dla Ukraińców w Szczecinie. Prowadzą je wykładowcy i studenci Uniwersytetu Szczecińskiego. Lekcje odbywają się w Zespole Szkół Salezjańskich w Szczecinie przy ul. Ku Słońcu.

Uniwersytet Szczeciński od 26 marca będzie prowadził bezpłatne kursy języka polskiego dla przybywających z Ukrainy. Zajęcia będą odbywały się w budynku Wydziału Humanistycznego US przy al. Piastów 40b w soboty w godz. 10-12.30.



Zbiórkę przyborów szkolnych dla coraz to liczniejszej grupy uczniów z Ukrainy organizuje Szkoła Podstawowa nr 13 w Wielgowie. Pilnie potrzebne są plecaki, piórniki, bloki, kleje, pisaki, kredki, nożyczki, plastelina, farbki, zeszyty, pędzle. Można je przynosić do sekretariatu szkoły.



Komitet Pomocy Ukrainie - ZUwP Szczecin pilnie potrzebuje folii bąbelkowej w każdej ilości, do pakowania transportów medycznych. Można ją przekazywać do siedziby organizacji przy ul. Mickiewicza 45.
WAŻNE: Potrzeba folii bąbelkowej, nie innych wypełniaczy!!! https://www.facebook.com/KomitetPomocyUkrainie/posts/113135617980930


Związek Ukraińców w Polsce, oddział w Szczecinie

Potrzeba przede wszystkim wsparcia finansowego, które zostanie przeznaczone na sprzęty, leki (insulina), sprzęt taktyczny. Strona Facebookowa jest aktualizowana na bieżąco, tam znajdują się informacja o aktualnych potrzebach. Na pewno jest to żywność i środki higieny dla dzieci (pieluchy).
Potrzebni są wolontariusze, zwłaszcza mężczyźni (rozładowywanie ciężkich transportów).
Powinni się zgłaszać się przez stronę Facebookową https://www.facebook.com/ukraincy.szczecin/

Siedziba organizacji czynna jest w godzinach 8.30 - 18.00.


Stowarzyszenie Mi-Gracja

Koordynuje pracę w magazynie i punkcie przyjmowania darów w Netto Arenie. Tam potrzebne rzeczy są segregowane i wywożone do punktu na ulicy Kolumba 86-87. Lista potrzebnych rzeczy aktualizowana jest codziennie na profilu Facebookowym Mi-Gracji
https://www.facebook.com/migracjapolska
Magazyn w Netto Arenie czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 - 19:00, a w soboty i w niedziele w godzinach 10:00-16:00. Kontakt telefoniczny z magazynem 506 760 598.

Urząd Wojewódzki w Szczecinie

Miejsca pomocy, numery telefonów, transport, wsparcie psychologiczne - jak pomagać Ukraińcom i pomoc otrzymać -
potrzebne informacje znajdziecie na stronie Urzędu Wojewódzkiego:


Centrum Pomocy Szczecin Ukrainie

ul. Marii Skłodowskiej - Curie 4
email: centrumpomocy@cudzoziemcy.szczecin.eu

Centrum Pomocy Szczecin Ukrainie otwarte od poniedziałku do piątku w godz. 8 - 16.
Kompleksowe i aktualne informacje, wsparcie doradcze w zakresie: procedur urzędowych, formalności związanych z rynkiem pracy, edukacji, ochrony zdrowia.

Aktualne informacje w swoim języku obywatele Ukrainy znajdą też na stronie: www.szczecinukrainie.szczecin.eu


Salezjanie
Zespół Szkół ul. Ku Słońcu 124

Zbiórka jest zakończona, uchodźcy są "zaopiekowani", ale organizatorzy chętnie przyjmą pomoc w postaci finansowej - konto na facebookowej stronie https://www.facebook.com/bursa.salez/ a także pomoc w znalezieniu pracy lub przedszkola dla dzieci.


Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Organizacja prowadzi Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom na ul. Henryka Wieniawskiego 5. Prowadzona jest zbiórka żywności o długiej przydatności do spożycia, niewymagającej przechowywania w lodówce, kosmetyków, środków czystości i chemii gospodarczej, pościeli i ręczników.

Miejsca zbiórki
• Szczecin, pl. Matki Teresy z Kalkuty 5, od pon. do pt w godz. od 8 do 16 (parafia św. Stanisława Kostki)
• Szczecin, ul. Wieniawskiego 5, od pon. do pt w godz. od 8 do 16 (parafia św. Krzyża)
• Szczecin Dąbie, ul. Czarnogórska 68, codziennie w godz. od 8 do 20 (parafia Nawiedzenia NMP)
• Szczecin Słoneczne, ul. Rydla 61, codziennie w godz. od 8 do 18 (Sanktuarium MB Fatimskiej)

Informacji o pomocy udziela Anna Ścibior-Butrym w godzinach od 8 do 15. Można zgłaszać chęć przyjęcia osób z Ukrainy, propozycje pracy, darowizny i pomoc materialną od firm i instytucji.

Szczegóły na caritas.szczecin.pl


Fundacja Małych Stópek
ul. Św. Ducha 9

Obecnie zbiórka funduszy będzie prowadzona na leki do szpitala dziecięcego. Potrzebna jest żywność i środki higieniczne (pieluchy dla starszych dzieci). Organizacja prosi o wpłaty na konto https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek oraz https://fundacjamalychstopek.pl/

Fundacja zbiera ubrania, żywność i środki higieniczne oraz medyczne także dla matek z Ukrainy, które już dotarły do Szczecina.


Refugees Szczecin
ul. Dworcowa 2

Zbiórka darów nie jest już prowadzona. Niezmiennie potrzebni są wolontariusze - formularz zgłoszeniowy do wolontariatu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdE1jwom3mB_tADKcDHr8D5jAI7-Ptflh0g3OmWtR85_VCbKQ/viewform
Najszybszy kontakt z organizacją przez stronę Facebookową https://www.facebook.com/RefugeesSzczecin


Stowarzyszenie SOS dla Rodziny

(prowadzący punkt recepcyjny przy Piastów 40a) Pilnie potrzebni są tłumacze z języka ukraińskiego. Zbierane są jednorazowe naczynia, serwetki, sztućce, drobne przekąski dla dzieci - soki, słodycze.


Cerkiew prawosławna w Szczecinie

Potrzebne rzeczy można przynosić na ul. Zygmunta Starego 1a. Zbiórka prowadzona jest cały czas, potrzebne są ubrania, środki czystości i higieny osobistej, żywność, które są na bieżąco wydawane potrzebującym ale też wysyłane na granicę polsko-ukraińską.
Lista aktualnych potrzeb, numer konta: https://www.facebook.com/cerkiew.szczecin/


Komitet Pomocy Ukrainie - ZUwP Szczecin

ul. Mickiewicza 45

Komitet Pomocy Ukrainie przy szczecińskim oddziale Związku Ukraińców w Polsce jest inicjatywą zrzeszającą przedstawicieli organizacji społecznych, mniejszościowych i akademickich, wspierających ofiary agresji Rosji na naród ukraiński. Poszukują wolontariuszy, chętnych do pomocy z prowadzeniem i budowaniem zasięgów na FB i IG.


Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Upiorna Karolcia

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty