My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam

Siatkarki Chemika Police przegrały z Pomi Casalmaggiore 1:3 w piątej kolejce spotkań grupy C Ligi Mistrzyń. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Siatkarki Chemika Police przegrały z Pomi Casalmaggiore 1:3 w piątej kolejce spotkań grupy C Ligi Mistrzyń, rozegranej w środę w Szczecinie.
Policzanki przegrały pechowo pierwszego seta do 23, ale w drugiej partii rozbiły Włoszki do 12. Gdy w trzecim secie mistrzynie Polski prowadziły 18:13, wydawało się, że zwycięstwo jest już blisko. Niestety seria błędów sprawiła, że po dramatycznej końcówce zawodniczki Pomi wygrały tę odsłonę do 23.

Włoszki w czwartej partii poszły za ciosem i po wygranej do 17 mogły cieszyć się z końcowego zwycięstwa oraz awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzyń.

Rozgrywająca Chemika Izabela Bełcik nie ukrywała rozczarowania wynikiem środowego pojedynku. - Ciężko się z tym pogodzić, bo na początku wszystko wyglądało całkiem nieźle. Tak samo pierwszy set, troszeczkę nieszczęśliwie przegrany, bo też miałyśmy przewagę - przyznała po meczu. - I na to się wściekamy, że przy przewadze nie potrafimy dowieźć tej przewagi do końca. Nie wiadomo jakby było, gdybyśmy wygrały trzeciego seta, bo zespół włoski cały czas grał bardzo dobrze i trzymał poziom. My musiałyśmy w odpowiednim momencie skończyć, a tego nie zrobiłyśmy - podsumowała.

Pomimo porażki, siatkarki Chemika nadal mają szansę na awans do fazy play-off Ligi Mistrzyń. Policzanki w ostatnim meczu grupy C, który odbędzie się 27 stycznia, zmierzą się w Czechach z Agelem Prostejov. Wygrana zapewni im dalszą grę w Lidze Mistrzyń.

Relacja Artura Dyczewskiego w Wiadomościach Radia Szczecin.
Rozgrywająca Chemika Izabela Bełcik nie ukrywała rozczarowania wynikiem środowego pojedynku.