Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Do katastrofy smoleńskiej doszło 10 kwietnia 2010 roku. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Do katastrofy smoleńskiej doszło 10 kwietnia 2010 roku. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Po poniedziałkowych obchodach 87. miesięcznicy smoleńskiej policja skierowała do sądu 44 wnioski o ukaranie w związku z wykroczeniami.
Rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji podkom. Sylwester Marczak powiedział, że chodzi głównie o próbę zakłócenia legalnego zgromadzenia.

- Mamy informacje związane z używaniem wulgarnych słów, ponadto przygotowanych jest osiem postępowań związanych z zakłócaniem aktu religijnego. Zatrzymano dwie osoby, wykonano z nimi czynności na terenie jednej z komend, po wykonaniu czynności osoby te zostały zwolnione. W jednym przypadku mówimy o podawaniu się za policjanta, mężczyzna ten miał podjąć próbę legitymowania, w drugim przypadku doszło do kradzieży - wylicza podkom. Marczak.

Wśród uczestników kontrmanifestacji, zorganizowanej przez stowarzyszenie Obywatele RP, byli opozycjoniści z czasów PRL: Władysław Frasyniuk, Henryk Wujec, Jan Lityński, Andrzej Celiński i poseł PO Stefan Niesiołowski.

Obecni byli też m.in. były premier Włodzimierz Cimoszewicz, lider KOD Krzysztof Łoziński i jego poprzednik Mateusz Kijowski, a także politycy Nowoczesnej: Ryszard Petru, Joanna Scheuring-Wielgus i Joanna Schmidt.
- Mamy informacje związane z używaniem wulgarnych słów, ponadto przygotowanych jest osiem postępowań związanych z zakłócaniem aktu religijnego. Zatrzymano dwie osoby, wykonano z nimi czynności na terenie jednej z komend, po wykonaniu czynności osoby te zo

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty