1 kwietnia weszły w życie przepisy, które mają zniwelować negatywne skutki epidemii koronawirusa dla polskiej gospodarki.
Podręcznik został podzielony na trzy części: pierwsza to omówienie rozwiązań, które zostały wprowadzone nowymi przepisami, czyli kto, co, jak, gdzie i kiedy może uzyskać pomoc; druga dotyczy oferty instytucji, które są zrzeszone w Grupie PFR, czyli na przykład BGK, ARP i PAIH.
Na trzecią część podręcznika składają się składać podpowiedzi - rady dla przedsiębiorców, jak w czasach pandemii zarządzać firmą, jak dostosowywać się do tej sytuacji.
Tarcza antykryzysowa ma pięć filarów: wsparcie służby zdrowia, bezpieczeństwo systemu finansowego, wsparcie dla przedsiębiorców i inwestycji publicznych, a także utrzymanie miejsc pracy.
Pakiet został przyjęty przez Sejm 28 marca. Projekty ustaw opracowały: Ministerstwo Rozwoju; Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej; Ministerstwo Finansów; ZUS; PFR; KNF; MS; MSWiA, pod nadzorem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i we współpracy z innymi ministerstwami oraz instytucjami publicznymi.
Przewodnik znajduje się tu.
Niezbędne informacje umieszczono też na stronie gov.pl/tarczaantykryzysowa.
Dodaj komentarz 2 komentarze
ponoć ST3 to już padlina i musi oddać 120 mln zł unijnego dofinansowania.
Kasa pójdzie pewnie ze Skarbu Państwa, czyli z naszych podatków.
Z racji kolejnego sukcesu PiS w zarządzaniu - GRATULACJE!
Jakiś przewodnik dla zwolnionych pracowników?
Grób
arczyk?
Tarcza ma za zadanie przywrócić płynność finansową firm, a w wielu wypadkach również utrzymac zatrudnienie na aktualnym poziomie. Wartośc samej tarczy finansowej to jak podają na stronie pfr stanowi 4,5% PKB. To tak naprawde najlepsze źródło w tej chwili, w jakie rząd może ulokować nasze pieniadze z podatków
#wspieram #lokalne #biznesy