Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/trzaskowski_
Fot. twitter.com/trzaskowski_
Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski powiedział, że jeśli zostanie głową państwa, podpisze ustawy o pomocy frankowiczom i o podwyższeniu kwoty wolnej od podatku. Deklaracje składał na spotkaniu z wyborcami w Grudziądzu.
Prezydent Warszawy powiedział, że nie należy zajmować się sprawami już rozstrzygniętymi ani "tym, co się nigdy nie wydarzy". Zapewnił, że nie będzie dążył do wycofania programu Rodzina 500+, 13. emerytury, ani do podwyższenia wieku emerytalnego.

- Pytania trzeba stawiać panu prezydentowi. A co z frankowiczami? Więc ja mówię jasno, jeżeli rząd wreszcie posłucha prezydenta, bo niestety nie słuchał prezydenta z własnej partii politycznej i jeżeli rząd przedstawi ustawę, która będzie chciała pomóc frankowiczom, to jasne, że ją zaakceptuję. Jeżeli rząd będzie chciał, tak jak proponuje, zrobić wyższą kwotę wolną od podatku, to oczywiście, że poprę taką inicjatywę - mówił kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta.

Rafał Trzaskowski zapewniał też, że jako prezydent będzie pobudzał rząd do działania.

Prezydent Warszawy zmierzy się z walczącym o reelekcję prezydentem Andrzejem Dudą w drugiej turze wyborów prezydenckich, która odbędzie się 12 lipca.
Prezydent Warszawy powiedział, że nie należy zajmować się sprawami już rozstrzygniętymi ani "tym, co się nigdy nie wydarzy".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty