Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Tomasz Grodzki. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Tomasz Grodzki. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Prokuratura ma obszerny materiał dowodowy, który zawiera zeznania prawie dwustu osób, które świadczą przeciw marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu.
Dziennikarze "Tygodnika Sieci" informują jednak, że prokuratura nie może kontynuować czynności oraz postawić zarzutów i skierować do sądu aktu oskarżenia, gdyż Senat nie zajął się wnioskiem o uchylenie immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu.

Dziennikarz Marcin Wikło powiedział, że we wniosku opisane są cztery przypadki, kiedy to Tomasz Grodzki miał przyjąć łapówkę albo za osobisty udział w operacji, albo za przyspieszenie terminu operacji.

Dziennikarz wyjaśnił, że liczba przypadków ewentualnych nadużyć mogłaby być większa, ale się one przedawniły. Problem w sprawie wniosku dotyczy jednak działań izby i samego marszałka. "Nie ma terminu, w którym prezydium Senatu mogłoby odpowiedzieć na ten wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu. Tak naprawdę to do końca tej kadencji marszałek może być chroniony tym immunitetem" - wyjaśnił.

Marcin Wikło powiedział ponadto, że świadkowie informowali prokuraturę o "cenniku za udział Tomasza Grodzkiego w operacjach". Za osobistą operację należało zapłacić 10 tysięcy złotych, a za asystowanie - połowę tej kwoty. Dziennikarz dodał, że zeznania świadków się potwierdzają.

Więcej o śledztwie i sprawie marszałka Tomasza Grodzkiego- w najnowszym Tygodniku Sieci.
Dziennikarz Marcin Wikło powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że we wniosku opisane są cztery przypadki, kiedy to Tomasz Grodzki miał przyjąć łapówkę.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty