Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Dziennik "Der Tagesspiegel" cytuje przedstawicieli rządu federalnego, którzy uważają, że jednoczesne uszkodzenie obu gazociągów nie może być "dziełem przypadku". źródło: https://www.tagesspiegel.de/
Dziennik "Der Tagesspiegel" cytuje przedstawicieli rządu federalnego, którzy uważają, że jednoczesne uszkodzenie obu gazociągów nie może być "dziełem przypadku". źródło: https://www.tagesspiegel.de/
Uszkodzenia gazociągów Nord Stream 1 i 2 mogły zostać spowodowane celowo - pisze dziennik "Der Tagesspiegel".
Berlińska gazeta powołuje się na opinie niemieckich ekspertów i polityków. O wycieku gazu z obu rurociągów poinformowały wcześniej szwedzkie i duńskie instytucje.

Dziennik "Der Tagesspiegel" cytuje przedstawicieli rządu federalnego, którzy uważają, że jednoczesne uszkodzenie obu gazociągów nie może być "dziełem przypadku". "Nawet jeśli popuścimy wodze fantazji, to trudno uwierzyć, że był to zbieg okoliczności. Wiele wskazuje na ukierunkowany atak" - czytamy.

Niemieccy politycy nie wykluczają celowej prowokacji ze strony Rosji. Analizą przyczyn spadku ciśnienia w gazociągach Nord Stream 1 i 2 zajęły się odpowiednie służby. Eksperci wskazują na ograniczoną zdolność zbadania awarii, zapewniając jednak, że wycieki nie będą miały znacznego wpływu ani na środowisko, ani na bezpieczeństwo dostaw energii.

Rurociąg Nord Stream 2 nie został jeszcze uruchomiony, ale jest wypełniony gazem. Przesył paliwa przez Nord Stream 1 wstrzymano zaś na początku września.

Według tygodnika "Focus" nie bez znaczenia jest fakt, że dziś otwarto gazociąg Baltic Pipe będący kolejnym krokiem ku uniezależnieniu się Europy od rosyjskich surowców.
Relacja Wojciecha Osińskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty