Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Wicepremier Jacek Sasin (na zdj. z prawej). Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Wicepremier Jacek Sasin (na zdj. z prawej). Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Wicepremier Jacek Sasin powiedział, że wszystko wskazuje na to, iż powstanie ministerstwo zajmujące się między innymi nadzorem nad spółkami skarbu państwa.
Jak podkreślił polityk PiS - wcześniejsza likwidacja Ministerstwa Skarbu Państwa w 2017 roku nie była błędem, gdyż tamto ministerstwo wprost wyrastało z Ministerstwa Przekształceń Własnościowych.

- Cała filozofia tego ministerstwa była nastawiona właściwie na to, żeby sprzedawać, prywatyzować, cała filozofia była nastawiona na takie potwierdzenie tezy, iż państwo nie może być dobrym właścicielem w gospodarce - zaznaczył wicepremier i dodał, że ministerstwo nie miało aktywnego, pro-rozwojowego działania.

Jacek Sasin powiedział również, iż ostateczna decyzja w sprawie ministerstwa należy do przyszłego premiera, którym według zapewnień Jacka Sasina będzie Mateusz Morawiecki.

- Dzisiaj możemy powiedzieć na pewno o tym rządzie jedno, premierem tego rządu pozostanie Mateusz Morawiecki, tak jak zapowiadaliśmy przed wyborami i to premier jest tym człowiekiem, który powinien opinii publicznej tego typu informacje przekazywać - mówił wicepremier.

Kadencja aktualnego rządu kończy się 12 listopada, wraz z pierwszym posiedzeniem Sejmu nowej kadencji.
- Cała filozofia tego ministerstwa była nastawiona właściwie na to, żeby sprzedawać, prywatyzować, cała filozofia była nastawiona na takie potwierdzenie tezy, iż państwo nie może być dobrym właścicielem w gospodarce - zaznaczył wicepremier i dodał, że min
- Dzisiaj możemy powiedzieć na pewno o tym rządzie jedno, premierem tego rządu pozostanie Mateusz Morawiecki, tak jak zapowiadaliśmy przed wyborami i to premier jest tym człowiekiem, który powinien opinii publicznej tego typu informacje przekazywać - mówi

Dodaj komentarz 5 komentarzy

Teraz będzie można sprawniej i szybciej zmieniać prezesów, preze0sików, dyrektorków a nawet sprzątaczki i magazynierów zgodnie z partyjnymi potrzebami i partyjnym kluczem.
CENTRALIZACJA jak za komuny. PZPR+
Ja tylko przypomnę, że emerycie czekają na 13-ki i 14-ki, że o darmowych lekach nie wspomnę
Zawsze spółki skarbu państwa były obsadzane "swoimi ludźmi". Z tą różnicą, że obecnie przynoszą one duże zyski, a za PO często notowały straty. Np. PŻM, Polska Grupa Górnicza, LOT, czy nawet Przewozy Regionalne.
Duże zyski? No nie powiedziałbym, raczej są grabione i opodatkowywane dodatkowo przez "Jedyną słuszną partię" Środki na dalsze funkcjonowanie i rozwój tych firm, aby przynosiły zysk, a nie straty są zabierane przez rząd, bo przecież nieprzemyślane programy z plusem z czegoś trzeba finansować, bo rząd nie ma własnych pieniędzy, więc musi ograbić z nich najpierw ludzi, żeby dać patologii, która dzięki temu nie musi pracować, a stała się ich żelaznym elektoratem. Niech ktoś wytłumaczy komuszkowi Sasinowi, że nie ma co dublować ministerstw, bo Ministerstwo Skarbu Państwa to inaczej Ministerstwo Finansów, tylko on chciałby dodatkowe ministerstwo spółek skarbu państwa, a nie skarbu państwa. Przecież gdzieś swoich patryjnych pociotków trzeba upychać, żeby poparcie nie spadało dla komunizmu.
Jeżeli nazywasz dobre zarządzanie spółkami skarbu państwa i zwiększanie przez to wpływu pieniędzy do budżetu grabieniem, to nie mamy o czym rozmawiać. Odbieranie pieniędzy mafiom vatowskim na cele prospołeczne nie jest ograbianiem ludzi. Nie wiedziałem, że dzieci są elektoratem PiS :) Nie obrażaj dzieci i ich matek insynuując, że są oni patologią.
szkoda (sarkazm) ,
że POKO nie wygrało!
BO BYŁO BY
CAŁKOWITE DNO
w służbie zdrowia !!!

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty