Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele obowiązuje od 1 marca 2018 roku. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele obowiązuje od 1 marca 2018 roku. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Od przyszłego roku zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.
Dodatkowo w dwa dni w 2020 roku handel będzie zabroniony po godzinie 14. Dotyczy to Wielkiej Soboty oraz wigilii Bożego Narodzenia. Według minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleny Maląg, ograniczenie handlu w niedziele jest niezwykle istotne dla życia rodzinnego. Minister zaznaczyła, że jej resort realizuje politykę rodzinną. - Ważne jest, by niedziele rodziny spędzały razem, by po tygodniowym maratonie związanym z pracą, z obowiązkami szkolnymi rodzina znalazła dla siebie czas - przyznała minister Marlena Maląg i dodała, że spędzanie niedzieli na zakupach nie jest rzeczą najważniejszą.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele obowiązuje od 1 marca 2018 roku. Zgodnie z nią w zeszłym roku wolne od pracy w handlu były dwie niedziele w miesiącu - pierwsza i ostatnia. W tym roku sklepy są czynne tylko w ostatnią niedzielę w miesiącu a od przyszłego roku wszystkie niedziele będą wolne od pracy w handlu poza przewidzianymi w ustawie wyjątkami. W dni z zakazem handlu zakupy można robić między innymi na dworcach, stacjach benzynowych, w aptekach, piekarniach, cukierniach, kwiaciarniach. Otwarte mogą być również osiedlowe sklepy, pod warunkiem, że za ladą stoi właściciel.
Według minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleny Maląg, ograniczenie handlu w niedziele jest niezwykle istotne dla życia rodzinnego. Minister zaznaczyła, że jej resort realizuje politykę rodzinną.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty