Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Nielegalne kąpieliska na Skolwinie i Ostrowie Grabowskim, picie alkoholu na plażach oraz zaśmiecanie - m.in. z tymi problemami walczą wodne patrole straży miejskiej w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Nielegalne kąpieliska na Skolwinie i Ostrowie Grabowskim, picie alkoholu na plażach oraz zaśmiecanie - m.in. z tymi problemami walczą wodne patrole straży miejskiej w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Nielegalne kąpieliska na Skolwinie i Ostrowie Grabowskim, picie alkoholu na plażach oraz zaśmiecanie - m.in. z tymi problemami walczą wodne patrole straży miejskiej w Szczecinie.
Od początku letniego sezonu strażnicy wydali kilkadziesiąt pouczeń i mandatów tym, którzy nie stosują się do przepisów.

Do dyspozycji mają trzy łodzie. Wszystkie naraz są wykorzystywane tylko podczas dużych imprez. Na co dzień pływa jedna. W ciągu dnia są dwa patrole na zmianę od 7 rano do 21.

- Jeżeli coś się dzieje na wodzie, wtedy dostajemy informacje i udajemy się na miejsce zdarzenia, aby podjąć odpowiednie działania - mówi starszy inspektor Kazimierz Podwalski.

- Jest kilka dzikich plaż, gdzie młodzież przychodzi się wykapać. Jest to niebezpieczne. Te osoby na nasz widok uciekają. Nasza obecność powoduje, że rezygnują z zamiaru kąpieli. Zwracamy też dużą uwagę na picie alkoholu - mówi Krzysztof Dolot, kierownik referatu wodnego Straży Miejskiej w Szczecinie.

- Nie wolno pić alkoholu. Czasem nie zdajemy sobie sprawy, jak szybko nasz pobyt może skończyć się tragicznie - mówią korzystający z wodnych atrakcji.

Regularne patrolowanie przez straż miejską szczecińskich plaż trwa zazwyczaj do połowy września.
Wybraliśmy się na jeden z objazdów, aby sprawdzić czy działania straży na wodzie sa potrzebne.
Mateusz Żegliński [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty