Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Około czterech ton książek trafi do Polaków na Białorusi oraz do międzynarodowej biblioteki NATO w belgijskim mieście Mons. Fot. Bartłomiej Czetowicz [Radio Szczecin]
Około czterech ton książek trafi do Polaków na Białorusi oraz do międzynarodowej biblioteki NATO w belgijskim mieście Mons. Fot. Bartłomiej Czetowicz [Radio Szczecin]
Około czterech ton książek trafi do Polaków na Białorusi oraz do międzynarodowej biblioteki NATO w belgijskim mieście Mons. To efekt zbiórki, która odbywała się w województwie zachodniopomorskim.
- Miło jest mi poinformować, że wspólnie z mieszkańcami Pomorza Zachodniego udało się nam zebrać ponad dziesięć tysięcy egzemplarzy książek - podsumował akcję koordynator zbiórki Maciej Ussarz.

Jak podkreślała podczas środowej konferencji prasowej Danuta Patkowska, starosta powiatu myśliborskiego, w którym zebrano najwięcej egzemplarzy, wiele osób chce poznać naszą literaturę, ale niestety nie ma takiej możliwości. Dlatego - jak tłumaczyła - takie akcje ułatwiają dostęp do polskich książek.

- Myślę, że będą one służyły naszym potrzebującym Polakom na Kresach i innym, którzy chętnie poznają naszą literaturę - mówiła Patkowska.

W akcji w naszym regionie wzięło udział ponad 40 szkół. Egzemplarze można było oddawać do bibliotek szkolnych oraz biur poselskich PiS-u na terenie województwa. Jeszcze w środę część książek za pośrednictwem transportu IPN-u wyjedzie do Mińska.

W bibliotece NATO przydadzą się Polakom służącym w jednostce w Mons oraz osobom z zagranicy zainteresowanym polską kulturą.
- Miło jest mi poinformować, że wspólnie z mieszkańcami Pomorza Zachodniego udało nam się zebrać ponad dziesięć tysięcy egzemplarzy książek - podsumował akcję koordynator zbiórki Maciej Ussarz.
Jak podkreślała podczas środowej konferencji prasowej Danuta Patkowska, starosta powiatu myśliborskiego, w którym zebrano najwięcej egzemplarzy, wiele osób chce poznać naszą literaturę.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty