Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Szpitalny Oddział Ratunkowy w szczecińskich Zdrojach, sala operacyjna. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Szpitalny Oddział Ratunkowy w szczecińskich Zdrojach, sala operacyjna. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Od 1 maja będzie działał Szpitalny Oddział Ratunkowy w szczecińskich Zdrojach. W piątek podpisano aneks do kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, który pozwala na rozpoczęcie działalności SOR-u. Tym samym szpital w Zdrojach został wpisany do Planu Działania Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego Województwa Zachodniopomorskiego.
Oddział zacznie działać w najbliższy wtorek o północy. Kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia udało się podpisać dwa miesiące wcześniej niż planowano. Przedtem władze szpitala informowały, że SOR będzie działał od lipca. Na oddziale jest 14 łóżek.

Nowoczesny budynek, w którym znajduje się SOR, otwarto pod koniec ubiegłego roku. Ma sześć pięter i ponad osiem tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, a na dachu znajduje się lądowisko dla helikopterów. Jego budowa trwała trzy lata.

W Zdrojach powstaje większy projekt. To Zachodniopomorskie Centrum Opieki nad Kobietą i Dzieckiem. Koszt jego budowy to 180 milionów złotych. Sam SOR kosztował ponad 10 milionów. W budynku działa też izba przyjęć.

W Szczecinie są jeszcze trzy oddziały ratunkowe: przy Arkońskiej, w Szpitalu Klinicznym nr 1 przy Unii Lubelskiej oraz w Zdunowie. Dwa ostanie również dysponują lądowiskami dla helikopterów.
Relacja Joanny Gralki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty