Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
argum.eu

Prokurator uważa, że nastolatek sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Prokurator uważa, że nastolatek sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Są zarzuty dla osiemnastoletniego kierowcy, który wjechał w ludzi w Stargardzie. Rannych zostało 6 osób. Prokurator uważa, że nastolatek sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym. Grozi za to 8 lat za kratami.
Zarzut jest surowszy niż początkowa wstępna kwalifikacja policji, czyli spowodowanie wypadku drogowego za co grozą trzy lata więzienia. Prokurator jeszcze w poniedziałek ma wystąpić do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla kierowcy.

Podczas wyścigów samochodowych w sobotę w nocy w centrum Stargardu, 18-latek wjechał rozpędzonym BMW w tłum ludzi. Kierowca był trzeźwy. Sześć osób zostało rannych. Ich życiu nic nie zagraża. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany. Trwa zbieranie materiału dowodowego w sprawie, przesłuchiwanie świadków i ustalanie okoliczności wypadku.

W tej sprawie trwa także wewnętrzne śledztwo policji. Irena Kornicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie zapowiedziała, że dojdzie do kontroli działań mundurowych. Stargardzka policja miała bowiem podejrzenia, że przy placu Wolności może dojść do nielegalnego wyścigu, czyli złamania prawa. Funkcjonariusze pojawili się na miejscu, ale po chwili zostali oddelegowani do innych działań.
Relacja Anny Łukaszek

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty