Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Łącznie Społeczne Towarzystwo Oświatowe zrzesza kilkaset przedszkoli i szkół, do których uczęszcza 15 tysięcy osób. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Łącznie Społeczne Towarzystwo Oświatowe zrzesza kilkaset przedszkoli i szkół, do których uczęszcza 15 tysięcy osób. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
To wielkie święto szkół społecznych. W Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie odbywa się 30. zjazd Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Kilkudziesięciu nauczycieli z tych szkół otrzymało odznaczenia Komisji Edukacji Narodowej.
Szkoły społeczne, to niepubliczne placówki oświatowe, w których działalność bardzo mocno zaangażowani są rodzice. Łącznie Społeczne Towarzystwo Oświatowe zrzesza kilkaset przedszkoli i szkół, do których uczęszcza 15 tysięcy osób. To istotny element polskiego systemu edukacji - mówił, podczas otwarcia zjazdu, wiceminister edukacji narodowej Maciej Kopeć.

- Szkoły społeczne stanowią ciekawe uzupełnienie oferty oświatowej i równocześnie pokazują, jak wykorzystaliśmy te możliwości, jakie nastąpiły w Polsce po roku 1989 - powiedział Kopeć.

Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała m.in. nauczycielka matematyki z Białegostoku Mirosława Pypczyńska. - Dla mnie największym sukcesem jest czasami praca wcale nie z olimpijczykiem, tylko z uczniem, tak zwanym środkowym. Jeśli ten młody człowiek polubił przedmiot, to jest to właśnie największy sukces - dodała Pypczyńska.

Zjazd Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Szczecinie potrwa do niedzieli.
Relacja Kamila Nieradki

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty