Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Wizualizacja: wiadomosci.szczecin.eu
Wizualizacja: wiadomosci.szczecin.eu
Cztery firmy są chętne, by wybudować nowy Szczeciński Dom Sportu. To dwa przedsiębiorstwa z Warszawy, jedno z Gdańska i jedno ze Skierniewic.
Wszystkie oferty przekraczają jednak kwotę, prawie 83 milionów złotych, którą miasto chce przeznaczyć na inwestycję. Teraz analizą propozycji zajmuje się komisja przetargowa. W ramach inwestycji ma powstać nowy 30-metrowy basen, a także pomieszczenie ratowników, sanitariaty i magazyn.

Ponadto ma stanąć większa hala sportowa, dostosowana do współczesnych wymogów licencyjnych. Dzięki dużej kubaturze, oprócz rozgrywek sportowych będzie można w niej organizować np. koncerty.

W budynku mają się znaleźć również dwie sale bokserskie i szatnie. W nową zabudowę wkomponowane mają być elementy po starym obiekcie, to część holu wejściowego i mozaiki.

Inwestycja realizowana będzie w formule "zaprojektuj i wybuduj". Przyszły wykonawca będzie miał 3 lata na zrealizowanie zadania. Inwestycja jest objęta dofinansowaniem w wysokości 65 mln zł, które pochodzą z Programu Inwestycji Strategicznych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty