Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archwium]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archwium]
Platforma Obywatelska chciała zlikwidować Stocznię Remontową "Gryfia".
Prezes "Gryfii" Krzysztof Zaremba, w "Rozmowie pod Krawatem", informuje, że w stoczni znalazły się plany wyprowadzenia z zakładu wszystkich doków.

- Teren stoczni miał zostać przekazany Bilfingerowi, który budował swój zakład na wyspie - opowiada Zaremba: - Bilfinger wziął pieniądze publiczne - unijne i polskie budżetowe, później przemielił to - że tak powiem mało elegancko - w swoich księgach i się z tego wycofał... Pomysły były takie, żeby z Gryfii wyprowadzić wszystkie doki, a nieruchomości Gryfii miały być przekazane na jego dalszą działalność.

Dziś Morska Stocznia Remontowa "Gryfia" odnotowuje po raz kolejny zyski, buduje dok i infrastrukturę - dodaje prezes Krzysztof Zaremba.

- Ma drugi rok z rzędu wynik dodatni, co nas bardzo cieszy. Jest też zawodnikiem, który biegnie o własnych siłach... Przypomnę, bo tu rys historyczny jest ważny, w roku 2015, kiedy Prawo i Sprawiedliwość objęło rządy w Polsce i zaczęło realizować m.in. program przemysłowy i odbudowy przemysłu stoczniowego. Wtedy Gryfia była wydmuszką, firmą tylko zarejestrowaną z wyprowadzonymi na zewnątrz pracownikami, w tym produkcyjnymi - tłumaczy Zaremba.

W tym roku zakład chce wyremontować ponad 100 statków.
- Teren stoczni miał zostać przekazany Bilfingerowi, który budował swój zakład na wyspie - opowiada Zaremba.
Dziś Morska Stocznia Remontowa "Gryfia" odnotowuje po raz kolejny zyski, buduje dok i infrastrukturę - dodaje prezes Krzysztof Zaremba.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty