Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
Trzy miliony złotych trafi do Ochotniczych Straży Pożarnym w naszym regionie na nowy sprzęt i wyposażenie lokalnych jednostek. To wsparcie w ramach programu Eko-Strażak, który oficjalnie został dziś zainaugurowany w podszczecińskim Radziszewie.
Nowe dofinansowanie dla OSP, to uzupełnienie funkcjonującego już od kilku lat programu Mały Strażak.

- Eko-Strażak będzie przeznaczony do kupowania sprzętu, o który strażacy prosili, między innymi pralnic, między innymi detektorów, czujników, czyli całego sprzętu, którego im jeszcze brakuje. Choćby po to, żeby skutecznie korzystać z zakupionych wcześniej przez nich elementów - mówi wiceminister klimatu i środowiska Małgorzata Golińska.

Wnioski o dofinansowanie z programu Eko-Strażak można już od dziś składać w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- Wnioski można składać od dzisiaj do 26 maja. Założyliśmy, że jedna jednostka w gminie będzie miała możliwość złożenia takiego wniosku. Kwota, którą może pozyskać dana jednostka to 50 000 złotych - mówi prezes funduszu Marek Subocz.

Wnioski przyjmowane będą w siedzibie Funduszu w Szczecinie i w Koszalinie.
- Eko-strażak będzie przeznaczony do kupowania sprzętu, o który strażacy prosili, między innymi pralnic, między innymi detektorów, czujników, czyli całego sprzętu, którego im jeszcze brakuje. Choćby po to, żeby skutecznie korzystać z zakupionych wcześniej przez nich elementów - powiedziała.
- Wnioski można składać od dzisiaj do 26 maja. Założyliśmy, że jedna jednostka w gminie będzie miała możliwość złożenia takiego wniosku. Kwota, którą może pozyskać dana jednostka to 50 000 złotych - zaznaczył.
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty