Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

W Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie o 18 rozpocznie się msza święta. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie o 18 rozpocznie się msza święta. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W poniedziałek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Głównej Patronki Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. To jednocześnie Dzień Jedności Wspólnot.
W Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie o 18 rozpocznie się msza święta pod przewodnictwem biskupa. Liturgia ta będzie jednocześnie rozpoczęciem Tygodnia Ewangelizacyjnego i modlitwą członków wspólnot i ruchów kościelnych.

Maryja, Matka Kościoła w tym tytule jest obok św. Ottona, główną patronką archidiecezji - podkreśla salezjanin ks. Mariusz Wencławek, proboszcz parafii św. Jana Bosko w Szczecinie. - To właśnie z woli papieża Pawła VI, w momencie utworzenia diecezji w 1972 roku, zostaliśmy oddani pod tę szczególną opiekę Matki Kościoła.

- Dziś do katedry zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego i katolików świeckich - mówi ks. dr Andrzej Zaniewski, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie. - To będzie Dzień Jedności Wspólnot, Ruchów, Stowarzyszeń, członków wspólnot i ruchów kościelnych. Przez cały tydzień możemy się spodziewać spontanicznych akcji ewangelizacyjnych na terenie naszego miasta Szczecina i na terenie całej archidiecezji.

Początek dzisiejszej liturgii w szczecińskiej katedrze o 18.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty