Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz

Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Zanim zostanie wprowadzony, zostanie skonsultowany z młodzieżą. Chodzi o program wsparcia psychologicznego w szczecińskich szkołach.
Urzędnicy zapowiadają pierwsze konsultacje w tej sprawie. Jako pierwsi wysłuchani zostaną młodzi ludzie z Młodzieżowej Rady Miasta.

To ważne by poznać głoś tych, których będzie program dotyczył - mówi Lidia Rogaś, zastępca Prezydenta Szczecina.

- Żeby też młodzież się wypowiedziała. Może chcemy pomóc nie tam gdzie trzeba. Mam nadzieję, że to się uda, bo ich trzeba po prostu wysłuchać, z nimi trzeba porozmawiać. Żeby nam dorosłym wskazali: nie pomagajcie nam na siłę, bo my tu nie potrzebujemy. Żeby był dialog, bo podstawą wszelkich problemów jest brak komunikacji - mówi Rogaś.

Konsultacje odbędą się podczas najbliższego posiedzenia Komisji ds. edukacji Rady Miasta Szczecin, tj. w środę 29 listopada. Początek spotkania, które odbędzie się w sali sesyjnej Urzędu Miasta Szczecin, został zaplanowany na godzinę 13:30. Program zacznie obowiązywać po feriach.

To autorski projekt przygotowany we współpracy ze specjalistami, między innymi z Uniwersytetu Szczecińskiego. W program zaangażowane zostaną poradnie psychologiczno-pedagogiczne, personel medyczny szkół, pedagodzy i psycholodzy szkolni, organizacje pozarządowe i ośrodek interwenienci kryzysowej MOPR. Pomagać będzie też Szczecińskie Centrum Terapii Uzależnień.

Urzędnicy ze specjalistami w ostatnich miesiącach przeprowadzili badania w szczecińskich szkołach. Wynika z nich, że dzieci mają stany depresyjne i niską samoocenę, a nauczyciele są zestresowani, przygnębieni i wypaleni zawodowo.
To ważne by poznać głoś tych, których będzie program dotyczył - mówi Lidia Rogaś, zastępca Prezydenta Szczecina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty