Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Po ponad 13 latach od rozpoczęcia przebudowy głównej drogi w Dźwirzynie, nadmorska miejscowość nie ma już się czego wstydzić. Zakończono remont ostatniego odcinka jezdni.
Chodzi o ulicę Wyzwolenia, biegnącą równolegle do morskiego brzegu, od strony Kołobrzegu w kierunku Mrzeżyna. Rok temu podpisano umowę na przebudowę ostatniego, liczącego dwa kilometry odcinka drogi powiatowej. Wszystko dzięki dofinansowaniu w wysokości ponad 14 milionów złotych w ramach Polskiego Ładu.

Obecnie nie trzeba już jeździć po starych, dziurawych płytach, chociaż w czasie prowadzenia prac nie zostały one rozebrane - mówi starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski.

- Położyliśmy ponad 12 tysięcy metrów kwadratowych warstw bitumicznych i wykorzystaliśmy to jako podbudowę. Nie demontowaliśmy starych, chyba jeszcze poniemieckich płyt, które przy odpowiedniej technologii, przy odpowiednim sfrezowaniu i ustabilizowaniu, stanowiły dobrą podbudowę - mówi Tamborski.

Inwestycja objęła także nowe chodniki, ścieżkę rowerową, przystanki autobusowe i oświetlenie.

Kierowców zainteresuje też fakt, że na całym odcinku zniknęło ograniczenie do 40 km/h i obecnie można w tym miejscu jechać do 50 km/h.
Relacja Przemysława Polanina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty