Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
reklama
https://moremadam.pl/
reklama
argum.eu

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Spektakl „Filary stworzenia" Zespołu Teatralnego "8 Rąk" powstał z inspiracji zdjęciem wykonanym kilka lat temu przez teleskop Hubble'a przedstawiający Mgławicę Orzeł w konstelacji Węża.
Mgławice to pozostałości po wybuchu Supernowej - ostatnim rozbłysku umierającej gwiazdy. Spektakl zaś zainspirował do pracy Magdalenę Seredyńską i tak powstała wystawa fotograficzna, którą można oglądać w Galerii Klubu 13 Muz.

- W przedstawieniu bierze udział pięciu aktorów w rozbudowanych, kolorowych strojach, które fantastycznie wyglądały na łonie natury - wspomina Seredyńska. - One się tam świetnie odnalazły. Mało retuszuje swoje zdjęcia. Czasami nakładam jedno na drugie, robię kolaże, ale żeby szczególny retusz? Nie robię czegoś takiego. Musi powstać dobre zdjęcie od razu, takie zdjęcia przechodzą.

Powstało kilkanaście fotografii, z których stworzyła się historia. - Tak uniwersalnie, to walka dobra ze złem, natomiast we mnie pobudziło to jeszcze inne rzeczy. Pod wpływem tego przedstawienia, tych strojów zaczęłam to pokazywać w sposób malarski i zaczęły powstawać prace malarskie, z których dwie pokazałam, bo nie mogłam ich po prostu odłożyć - opowiada Seredyńska.

Wystawa będzie czynna do 11 września.
- W przedstawieniu bierze udział pięciu aktorów w rozbudowanych, kolorowych strojach, które fantastycznie wyglądały na łonie natury - wspomina Seredyńska.
Powstało kilkanaście fotografii, z których stworzyła się historia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty