Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Michał Nesterowicz – dyrygent. Fot. [Materiały prasowe Filharmonii w Szczecinie]
Michał Nesterowicz – dyrygent. Fot. [Materiały prasowe Filharmonii w Szczecinie]
Rok walki o wolność. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie dedykuje dzisiejszy koncert bohaterskiemu narodowi ukraińskiemu. Orkiestrę poprowadzi Maestro Michał Nesterowicz - jeden z najbardziej rozchwytywanych polskich dyrygentów na świecie.
Kilka lat temu w Złotej Sali wystąpił ze słynną BBC Symphony Orchestra. Regularnie pracuje m.in. z Deutsches Symphonie-Orchester, Sinfonieorchester Basel, Orquestra Simfònica de Barcelona, Orchestra Sinfonica Siciliana, Tonhalle-Orchester Zürich, Münchner Philharmoniker, Orchestre Philharmonique de Nice, czy Royal Liverpool Philharmonic Orchestra. Dyrygował wieloma światowej sławy solistami, wśród nich m.in. Denisem Kozhukhinem. Pianista zagra dziś w Szczecinie pod jego batutą Koncert fortepianowy G-dur Maurice’a Ravela.

- Ravel jest moim ulubionym kompozytorem. Jestem zaszczycony i wzruszony, że będę mógł go przedstawić z wybitnym dyrygentem - Maestro Nesterowiczem w tak ważnym dniu nie tylko dla Ukrainy, ale właściwie dla całego świata. To wielki honor wystąpić właśnie dziś. Zawsze wierzyłem, że muzyka ma ogromną siłę. Jestem przekonany, że każda zagrana nuta w Waszej Filharmonii dostarczy wszystkim otuchy i absolutnej wiary w jak najszybsze odzyskanie wolności - powiedział Denis Kozhukhin.

Podczas koncertu budynek Filharmonii zaświeci się w barwach Ukrainy.

Wykonawcy
Denis Kozhukhin - fortepian
Michał Nesterowicz - dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie

Program
• Felix Mendelssohn Bartholdy - Uwertura Hebrydy Grota Fingala op. 26
• Maurice Ravel - Koncert fortepianowy G-dur
• Georges Bizet - Suity Carmen i Arlezjanka, autorski wybór części
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty