Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Z ubogimi modlił się metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz. źródło: pl.wikiquote.org/wiki/Kazimierz_Nycz
Z ubogimi modlił się metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz. źródło: pl.wikiquote.org/wiki/Kazimierz_Nycz
Około 500 osób wzięło udział w obiedzie dla ubogich zorganizowanym przez Wspólnotę Sant'Egidio na warszawskim Ursynowie. Przygotowania do obiadu trwało prawie miesiąc: ugotowano między innymi 150 litrów barszczu, ulepiono 3,5 tysiąca pierogów i upieczono 120 ciast.
Z ubogimi modlił się metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz.

- To bardzo ważne, by w takim dniu ubodzy nie byli sami - mówił metropolita dziennikarzom. - Pytałem się każdego, z kim rozmawiałem, gdzie mieszka. Odpowiadali: "nigdzie", albo: "na dworcu". Jeżeli każdy dzień jest dla nich trudny, to dzisiejszy jest szczególnie trudny, bo samotność daje się we znaki. To, że oni tu są dwie, trzy godziny razem, ma ogromną wartość - dodał.

Metropolita warszawski podziękował też wspólnocie Sant'Egidio za jej pracę, nie tylko dziś.

- To jest wspólnota, która działa wokół bezdomnych i biednych cały rok. W kilku miejscach robią kanapki dla tych ludzi i starają się ich zabrać z dworców. Również w pierwszy dzień świąt zdecydowali się na pracę i pomoc osobom ubogim - mówił Kazimierz Nycz.

W organizacji obiadu świątecznego dla ubogich na Ursynowie wzięło udział około 400 osób, w tym 240 wolontariuszy.
- To bardzo ważne, by w takim dniu ubodzy nie byli sami - mówił metropolita dziennikarzom. - Pytałem się każdego, z kim rozmawiałem, gdzie mieszka. Odpowiadali "nigdzie", albo "na dworcu". Jeżeli każdy dzień jest dla nich trudny, to dzisiejszy dzień jest
- To jest wspólnota, która działa wokół bezdomnych i biednych cały rok. W kilku miejscach robią kanapki dla tych ludzi i starają się ich zabrać z dworców. Również w pierwszy dzień świąt zdecydowali się na pracę i pomoc osobom ubogim - mówił Kazimierz Nycz

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty