Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
Reklama
argum.eu

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Karol Kierzkowski zapewnił, że strażacy aktywnie uczestniczą w działaniach mających na celu ograniczenie skażenia Odry.
W rozmowie z IAR Kierzkowski powiedział, że najtrudniejsza praca jest na odcinku rzeki w województwach lubuskim i zachodniopomorskim.

Patrolujemy odcinek Odry, zbieramy śnięte ryby i ustawiamy zapory. W sobotę w akcję było zaangażowanych 449 strażaków i 51 łodzi - podkreślił Karol Kierzkowski.

Pierwsza zapora powstaje w Krajniku Dolnym, a kolejna - w Widuchowej w województwie zachodniopomorskim.

Sprawę zanieczyszczenia rzeki bada prokuratura oraz uprawnione do tego organy podlegające pod ministerstwo klimatu i środowiska. Wstępnie wytypowano już podmioty, które mogą być odpowiedzialne za katastrofę ekologiczną na Odrze. Wstępne ustalenia wskazują na to, że do skażenia mogło dojść w rejonie tamy w Lipkach, niedaleko Oławy.

Komendant Główny Policji generał inspektor Jarosław Szymczyk wyznaczył nagrodę w wysokości jednego miliona złotych za wskazanie osoby odpowiedzialnej za zanieczyszczenie rzeki Odra lub posiadającej istotne informacje mogące doprowadzić do ustalenia sprawców.

Po południu w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie odbędzie się spotkanie ministrów do spraw środowiska i gospodarki wodnej Polski i Niemiec dotyczące zanieczyszczenia Odry. W spotkaniu wezmą udział między innymi minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty