Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Benjamin Netanjahu. Fot. pl.wikipedia.org/wiki
Benjamin Netanjahu. Fot. pl.wikipedia.org/wiki
Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiedział, że rodziny zamachowców odpowiedzialnych za ataki w Jerozolimie zostaną pozbawione obywatelstwa, a one same zostaną przymusowo przesiedlone na terytorium Autonomii Palestyńskiej.
Rząd Izraela w ustanowił serię drakońskich środków, aby zapobiec dalszym atakom terrorystycznym ze strony palestyńskich mieszkańców wschodniej Jerozolimy.
W piątek palestyński zamachowiec zabił siedem osób opuszczających świątynię po szabasowych modlitwach. Sprawca został zastrzelony przez policję podczas ucieczki.

Z kolei wczoraj wie osoby zostały ranne po tym, jak mężczyzna otworzył ogień w dzielnicy Silwan we Wschodniej Jerozolimie.
Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że rząd podejmie wszelkie kroki, by osoby podejrzane o terroryzm oraz ich najbliźsi stracili na obszarze Izraela wszelkie prawa:

- Dziś rano opieczętowaliśmy dom terrorysty, który przeprowadził zbrodniczy atak na synagogę w Jerozolimie. Potem jego dom zostanie zburzony. Zdecydowaliśmy o pozbawieniu rodzin wspierających terroryzm ich prawa do zabezpieczeń socjalnych, rozważamy pozbawienia ich również dowodów osobistych oraz domostw - przyznał.

Netanjahu powiedział również, ze podczas posiedzenia rządu omawiano przyspieszenie procesu wydawania pozwoleń dla Izraelczyków, którzy już złożyli wnioski o pozwolenie na broń.

Wschodnia część Jerozolimy, została jednostronnie zaanektowana przez Izrael po wojnie sześciodniowej w 1967 roku. Roszczenia do Wschodniej Jerozolimy zgłaszają również Palestyńczycy, uznający ją za stolicę ich przyszłego, niepodległego państwa. Ta część miasta obejmuje obszar Starego Miasta z najświętszymi miejscami judaizmu, chrześcijaństwa i islamu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty