Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Wołodymyr Zełenski. Mat. Facebook / European Parliament
Wołodymyr Zełenski. Mat. Facebook / European Parliament
Ukraina broni siebie i Europy przed najbardziej antyeuropejską siłą na świecie - podkreślał Wołodymyr Zełenski podczas swego przemówienia w Europarlamencie.
Ukraiński prezydent został tam przywitany owacjami na stojąco. Dziękował Europejczykom, którzy pomagali i pomagają jego krajowi w odparciu rosyjskiej agresji.

Ukraiński prezydent zaznaczył, że Rosja chce zniszczyć europejską drogę Ukrainy, ale zagraża też całej Europie. Jak podkreślał, tylko zwycięstwo gwarantować będzie zachowanie europejskich wartości.

- Podstawą naszych marzeń o przyszłości naszych dzieci i wnuków są pokój i bezpieczeństwo. Czy będzie to wszystko możliwe, jeśli nie zwyciężymy antyeuropejskiej siły, która chce ukraść Europę u nas wszystkich? Nie. Jedynie nasze zwycięstwo gwarantować będzie zachowanie naszych wspólnych europejskich wartości - mówił Zełenski.

Wołdymyr Zełenski dziękował też tym Europejczykom, którzy pomagali i pomagają Ukrainie. Dziękował za ograniczenia nałożone na rosyjski biznes, rezygnowanie z rosyjskich surowców energetycznych. Dziękował też za pomoc wojskową okazaną jego krajowi.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty