Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Biały Dom wezwał Amerykanów przebywających w Rosji do natychmiastowego popieszczenia tego kraju. To konsekwencja aresztowania przez rosyjskie korespondenta dziennika Wall Street Journal pod zarzutem szpiegostwa. Stany Zjednoczone potępiły działania władz na Kremlu.
Podczas wirtualnego briefingu rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu John Kirby powiedział, że prezydent Joe Biden został poinformowany o aresztowaniu dziennikarza Wall Street Journal. „Branie na cel amerykańskich obywateli przez rosyjski rząd jest absolutnie nie do przyjęcia. W najostrzejszych słowach potępiamy zatrzymanie pana Gerszkowicza” - dodał.

John Kirby poinformował, że ambasada USA w Moskwie jest w kontakcie z rosyjskim ministerstwem spraw zagranicznych i stara się o dostęp konsularny dla dziennikarza. „Amerykanie powinni wziąć pod uwagę ostrzeżenie rządu USA, aby nie podróżować do Rosji a obywatele USA przebywający w Rosji powinni natychmiast opuścić ten kraj” - apelował rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu. Kirby potępił ograniczanie wolności mediów w Rosji.
Relacja Marka Wałkuskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty