Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Wojna na Ukrainie wybuchła 24 lutego 2022 roku. źródło: https://twitter.com/DefenceU
Wojna na Ukrainie wybuchła 24 lutego 2022 roku. źródło: https://twitter.com/DefenceU
Wojska rosyjskie zwiększają liczbę ataków artyleryjskich w Bachmucie. Wiceminister obrony Ukrainy Hanna Malar powiedziała, że walki w Bachmucie nie ustały.
Ukraińskie Siły Zbrojne powstrzymały rosyjską ofensywę na tym odcinku frontu. Natomiast Rosjanie zmieniają taktykę i przegrupowują swoje oddziały. Hanna Malar zauważyła, że z uwagi na to, iż ukraińskie wojska kontrolują wzgórza wokół miasta, zadają bolesne straty rosyjskim okupantom.

- Aktywność ofensywna wroga została tam wstrzymana. Z posiadanych informacji wynika, że panuje tam cisza. W rzeczywistości wróg zwiększył liczbę ataków artyleryjskich. Jest to liczba porównywalna z okresem, gdy w Bachmucie toczyły się najbardziej zaciekłe walki. Siły rosyjskie nadal przegrupowują się w Bachmucie, a ukraińskie siły zbrojne uniemożliwiają im to w każdy dostępny sposób. Ze względu na fakt, że zajęliśmy niektóre z dominujących wzgórz wokół Bachmutu, możemy przeszkadzać wrogowi i komplikować wszystkie zadania, które próbuje wykonać - powiedziała.

Hanna Malar wyjaśniła, że to, co teraz wydaje się ciszą, jest w rzeczywistości przygotowaniem obu stron do kontynuowania walki. Dodała, że ukraińskie siły obronne wykonują zadania mające zwiększyć ich zdolności bojowe.

Wcześniej szef rosyjskiej Grupy Wagnera, Jewgienij Prigożyn ogłosił rozpoczęcie wycofywania swych ludzi z Bachmutu. Ministerstwo Obrony Ukrainy potwierdziło, że jednostki te są już zastępowane na przedmieściach przez rosyjskie siły zbrojne, ale w mieście nadal pozostają wagnerowcy.
- Siły rosyjskie nadal przegrupowują się w Bachmucie, a ukraińskie siły zbrojne uniemożliwiają im to w każdy dostępny sposób. Ze względu na fakt, że zajęliśmy niektóre z dominujących wzgórz wokół Bachmutu, możemy przeszkadzać wrogowi i komplikować wszystkie zadania, które próbuje wykonać - powiedziała.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty