Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Wilno, stolica Litwy. Fot. pixabay.com / 3dman_eu (CC0 domena publiczna)
Wilno, stolica Litwy. Fot. pixabay.com / 3dman_eu (CC0 domena publiczna)
Wilno wprowadza od 1 czerwca ograniczenia dla użytkowników hulajnóg elektrycznych. Na razie będą one obowiązywać w ścisłym centrum miasta.
Wileński magistrat wprowadza ograniczenia, aby uporządkować bałagan związany z hulajnogami, które porzucane są w przypadkowych miejscach. Zakazem poruszania się nimi objęto na razie trzy miejsca na Starym Mieście, w których jest zazwyczaj najwięcej pieszych. Chodzi o ulice: Wileńską, Zamkową i Sawicz. Zostały tam ustawione odpowiednie znaki zakazu. W okolicach Starego Miasta, a także w dwóch innych dzielnicach - na Nowym Mieście i Śnipiszkach - zostały też wydzielone specjalne miejsca dla hulajnóg. Tylko tam będzie je można pozostawić.

To nie jedyne zmiany. Kilka dni temu w ścisłym centrum Wilna została też ograniczona prędkość hulajnóg elektrycznych do 12 km/h. Ponadto do końca roku firmy wypożyczające hulajnogi będą musiały oznaczyć je numerami identyfikacyjnymi. Ma to ułatwić dotarcie do osób, które w niewłaściwy sposób korzystają z usługi oraz zapewnić przestrzeganie dozwolonej prędkości.
Relacja Kamila Zalewskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty