Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz

Biały Dom w Waszyngtonie. Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 Public Domain)
Biały Dom w Waszyngtonie. Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 Public Domain)
Biały Dom wezwał Kongres do jak najszybszego uchwalenia dodatkowych środków na pomoc militarną dla Ukrainy i Izraela.
Rzecznik prezydenckiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby powiedział, że w budżecie USA pozostało już coraz mniej środków na wsparcie działań wojskowych Ukrainy przeciwko Rosji i operacji Izraela przeciwko Hamasowi.

Podczas briefingu w Białym Domu John Kirby przyznał, że dostawy uzbrojenia dla Ukrainy została ostatnio ograniczone. - W przypadku Ukrainy, pakiety uzbrojenia z zasobów Pentagonu mają mniejszą wartość, ponieważ nie mamy takiej elastyczności, jaką mieliśmy kiedyś - przyznał.

Kirby dodał, że w miesiącach zimowych ukraińskiej armii będzie im coraz trudniej prowadzić operacje bez dodatkowych dostaw uzbrojenia. Wsparcia finansowego potrzebuje też Izrael. - Desperacko potrzebujemy dodatkowego finansowania, o które prosił prezydent. I chciałbym przypomnieć członkom Kongresu, że liczby zawarte w dodatkowych wnioskach są dobrze uzasadnione przez naszych ukraińskich i izraelskich partnerów, nie wzięliśmy ich z powietrza - mówił przedstawiciel Białego Domu.

Biały Dom zwrócił się do Kongresu uchwalenie pakietu o wartości 106 miliardów dolarów na pomoc dla Ukrainy, Izraela, bezpieczeństwa w obszarze Indopacyfiku oraz ochrony granic USA. W pakiecie przewidziano 64 miliardy dolarów dla Ukrainy i ponad 14 miliardów dla Izraela.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty