Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Piotr Misiło w studiu Radia Szczecin. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Piotr Misiło w studiu Radia Szczecin. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Walczy o "wolne media", a sam był bohaterem mediów, gdy sądził się z dziennikarzem. Chodzi o posła .Nowoczesnej ze Szczecina Piotra Misiło, opisanego przez Andrzeja Marka w "Wieściach polickich".
W obronie Marka protestowali dziennikarze największych polskich mediów, w 2004 roku zamknęli się w klatkach. Spytaliśmy o tę sprawę Piotra Misiło na niedawnej konferencji prasowej.

- Wszyscy mnie później przeprosili mówiąc, że nie mieli racji. Zarówno pan Najsztub, pani Monika Olejnik, jak i wielu innych dziennikarzy. Zachęcam do zapoznania się z orzeczeniem sądu najwyższego wraz z uzasadnieniem. Nie mylmy wolności prasy, mediów, z kłamaniem. Z tym co między innymi robi pańska redakcja - powiedział naszemu reporterowi Piotr Misiło.

W środę wątek podjęła Gazeta Polska Codziennie. Dziennik opisuje przebieg sprawy "Misiło kontra Marek". Zaczęło się od artykułu, w którym Andrzej Marek opisał rzekome niejasne powiązania Misiły, wtedy naczelnika wydziału promocji, na styku biznesu i samorządu.

Obecny poseł .Nowoczesnej pozwał dziennikarza i wygrał. Marek odwołał się, złożył skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka uznając, że polski sąd wymierzył kary niewspółmierne do czynu. I ostatecznie dostał za to półtora tysiąca euro zadośćuczynienia.
Spytaliśmy o tę sprawę Piotra Misiło na niedawnej konferencji prasowej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty